7 اشتباه هنگام ورزش با الپتیکال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شما قبل استفاده از هر دستگاه ورزشی باید کارایی دقیق آن را بدانید، اینکه چگونه از وسیله استفاده کنید، که باعث رسیدن به هدف موردنظرتان شود بسیار مهم است. در بعضی مواقع با استفاده اشتباه از دستگاه ورزشی مورد نظرتان ممکن است دچار مشکلات زانو یا کمر و ... شوید یا اگر تصمیم به کاهش وزن دارید با این اشتباهات موجب افزایش وزن خود شوید.

دستگاه ورزشی الپتیکال نیز از جمله دستگاه های ورزشی خانگی می باشد، که باید روش صحیح استفاده از آن را به خوبی بیاموزید. در اینجا ما به 7 اشتباه رایج که اکثرا از آن بی اطلاع بوده و از دستگاه استفاده می شود اشاره کرده ایم تا بتوانید حین تمرین با الپتیکال به هدف مورد نظر دست یابید:

اولین اشتباه؛ این است که قبل از شروع فعالیت، اطلاعات بدن خود را بر روی دستگاه الپتیکال وارد نکرده اید. این کار باعث می شود بر روی کالری سوزی بدن خود تمرکز کرده بدانید که به هدف خود چه مقدار نزدیک شده اید. زیرا اغلب تنظیمات این دستگاه برای اشخاص 68 کیلویی می باشد.

دومین اشتباه؛ مقاومت دستگاه الپتیکال را بالا نبرده اید. همیشه در همه تمرینات بالا بردن مقاومت دستگاه موجب تغییر شدت تمرین شما خواهد شد، بدون مقاومت نتیجه مطلوب را نخواهید گرفت. مطمئن باشید هنگام گام برداشتن بر روی دستگاه، برای تاثیر بیشتر تمرینات، مقاومتش درگیر باشد. می توانید از سری تمرینات متوسط اما با مقاومت بالا پیروی کنید.

سومین اشتباه؛ از حرکت معکوس الپتیکال استفاده نمی کنید. تمرین دائم رو به جلو بر روی دستگاه، باعث خستگی ماهیچه های درگیر از جمله چهارسرران می شود. پس گام بر داشتن رو به عقب را نیز امتحان کنید زیرا باعث کارگیری عضلات همسترینگ و سرینی خواهد شد.

چهارمین اشتباه؛ برنامه تمرین بر روی دستگاه را ماه ها تغییر نداده اید. ثابت شده است استفاده دائم از یک سری تمرینات باعث بی اثر شدن انجام آنها خواهد شد، اگر می خواهید نتیجه بهتر را بگیرید باید هر چند وقت یکبار از سری تمرینات جدید پیروی کنید. در هر صورت تمرینات با وقفه یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن یکنواختی تمرین و سوزاندن کالری بیشتر در استفاده از این دستگاه است.

پنجمین اشتباه؛ هنگام کار با الپتیکال با بالا تنه تمرین نمی کنید. اکثر الپتیکال ها دارای دسته های ثابت و متحرک می باشند. حین تمرین شما باید با استفاده از این دسته های ثابت و متحرک استفاده نمایید، این گونه به راحتی نیم تنه بالای خود را نیز تمرین می دهید و همین حرکت موجب فعالیت بیشتر در شما خواهد شد. استفاده از دسته های ثابت و متحرک را در تمرینات خود جای دهید.

ششمین اشتباه؛ طوری تمرین می کنید که موجب بی حسی پاها یتان می شود. یکی از بزرگترین اشتباهات در تمرین بر روی الپتیکال، فشار بیش از حد بر روی پنجه پا است. با این کار شما باعث ترک زود هنگام تمرین خواهید شد. تمرکز خود را بر روی پاشنه پا نیز بگذارید زیرا باعث می شود تعداد زیادی از ماهیچه های شما در تمرین درگیر شده در نتیجه تلاش شما برای رسیدن به هدف سخت تر شود.

هفتمین اشتباه؛ دستگاه الپتیکال شما صدا می دهد. سرعت خیلی زیاد در استفاده از این دستگاه باعث ایجاد صدای خرخر می شود و این سرعت نشان دهنده سوزاندن کالری شما نمی باشد بلکه نشان دهنده این است که تمرین شما از مقاومت بالایی برخوردار نبوده است. وقتی شما از تمرین قانونمند و با مقاومت استفاده کنید موجب می شود اکثر ماهیچه های شما در گیر شده و ضربان قلب بالا برود.

با راهنمایی های ما در این مبحث دریافتید، که انجام یک سری از کارها به صورت اصولی، موجب نزدیک تر شدن شما به اهدافتان خواهد شد. با نبود این اشتباهات در تمرین با الپتیکال می توانید از ایجاد مشکلات در حین تمرین به راحتی جلوگیری کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :