گرم کردن بدن قبل از تمرین با الپتیکال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی یا الپتیکال وسیله ای است که بالا تنه و پایین تنه شما را همزمان تمرین می دهد و همه اعضای بدن شما را به فعالیت وا می دارد. به همین دلیل با استفاده از این دستگاه ظرفیت قلب شما به سرعت بالا خواهد رفت. الپتیکال بدن شما را از لحاظ آمادگی جسمانی و تناسب اندام عالی می سازد. اما گرم کردن قبل از تمرین، با این دستگاه بسیار مهم است و یک برنامه گرم کردن که از حرکات کششی ماهیچه ها تشکیل شده باشد، بهترین روش گرم کردن قبل از شروع تمرینات می باشد.با ما همراه باشید تا تعدادی از این حرکات کششی ماهیچه ها، قبل از تمرین الپتیکال را به شما آموزش دهیم:

گرم کردن بدن قبل از تمرین با الپتیکال

کشش پله: این حرکت بر روی عضله های ساق پا تاثیر گذار است و پای شما را برای پدال زدن بر روی الپتیکال کاملا آماده می نماید. انجام این تمرین بسیار آسان است، به این صورت که جفت پاهای خود را بر روی پله گذاشته، یکی از پاها را عقب تر قرار می دهید و پایی که عقب تر قرار گرفته را از سمت پاشنه به پایین می فشارید و با خم کردن پای دیگر را به سمت جلو برانید. این فرم پا را به مدت 30 ثانیه نگه داشته و بعد جای پاها را عوض کنید.

گرم کردن بدن قبل از تمرین با الپتیکال

کشش دیواری: این تمرین از بهترین روش های گرم کردن و کشش عضلات دو قلو می باشد. روبروی یک دیوار ایستاده، دستان خود را به دیوار تکیه دهید طوری که دستتان کاملا صاف شود. سپس با پاهایتان فرم حرکت لانژ را ایجاد کنید، به صورتی که یکی از پاها به سمت جلو خم شده و یکی از پاها به سمت عقب کاملا کشیده شده باشد، پنجه پایی که عقب قرار گرفته را به زمین بفشارید و پاشنه پایی که جلو قرار گرفته را به زمین بفشارید، زمانی که کشش را در عضلات دو قلو احساس کردید 30 ثانیه مکث کرده جای پاها را عوض کنید.

گرم کردن بدن قبل از تمرین با الپتیکال

کشش میخی: تاثیر این حرکت بر عضله همسترینگ و عضلات دوقلو ساق پا می باشد. پاها را اندازه عرض شانه باز کرده، صاف ایستاده کاملا به سمت پایین خم شوید. دست ها یتان را به فاصله یک متر، دورتر از پاها بر روی زمین و روبروی پاهایتان بگذارید. طوری که کشش را در عضلات خود کاملا احساس کنید. حرکت را 30 ثانیه مکث کرده به حالت اول باز گردید.

گرم کردن بدن قبل از تمرین با الپتیکال

حرکت ضربه زدن به عقب: این حرکت از بهترین تمرینات گرم کردن می باشد زیرا باعث افزایش درجه حرارت بدن شما می شود. این تمرین دو درجا با گام های بلند است به صورتی که پای خود را اندازه عرض شانه باز کرده و درجا با گام های بلند با پاشنه پا، به باسن خود ضربه می زنید.

گرم کردن بدن قبل از تمرین با الپتیکال

حرکت چرخش تنه: این تمرین جهت قدرت انعطاف پذیری در پا، شانه و عضلات مرکزی خواهد شد و جریان خون در بدن را به شدت افزایش می دهد. به پشت دراز کشیده پاهایتان را خم کنید، طوری که کف پا روی زمین قرار گیرد، دست هایتان را زیر سر قرار دهید، به شانه فشار آورده و آرنج هایتان به زمین چسبیده و بدون اینکه گردن تان را تکان دهید پاهایتان را به مدت 3 تا 5 دقیقه ابتدا به سمت چپ بچرخانید بعد از اتمام سمت چپ، همین حرکت را برای سمت راست انجام دهید.

به یاد داشته باشید وقتی می خواهید تمرینات گرم کردن را انجام دهید، طوری تمرین کنید که عضلات شما کشش را احساس کند و شما را خسته نکند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :