چقدر در باشگاه کالری می سوزانیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 1 ارديبهشت 1397 در ساعت 10 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای بدست آوردن تناسب اندام و داشتن عضلاتی زیبا نمیتوان از انجام دادن ورزش سر باز زد و باید این کار را جزو اصلی ترین کارهای روزانه خود قرار دهید. اگر زمان کافی داشته باشید یا در اول صبح یا در انتهای کار بتوانید سری به باشگاه های ورزشی بزنید راحت تر و با انرژی تر در کنار سایر دوستان خود می توانید تمرینات اصولی و خوبی را پیگیری کنید تا به اهداف مورد نظر خود برسید.

حال می خواهیم با هم بررسی کنیم تا با رفتن به باشگاه چقدر می توانید کالری بسوزانید و در ورزش تان موفق خواهید بود. می دانید که با حضور در باشگاه می توانید ورزش های مختلفی را انجام دهید و میزان کالری سوزی بدن تان را نیز تخمین بزنید و از راهنمایی ها و برنامه هایی که مربیان به شما ارائه می دهند استفاده کنید.

جالب است بدانید هر چه میزان و تراکم عضلات در بدن بیشتر باشد در زمان ورزش شما می توانید کالری بیشتری بسوزانید. اگر تمرینات ورزشی درست و به اندازه انجام شود کالری سوزی بدن می تواند تا مدتی بعد از ورزش نیز ادامه پیدا کند. استفاده از دستگاه های هوازی در باشگاه می تواند به ما کمک تا علاوه بر آب کردن چربی های اضافی به عضلات خود نیز فرم دهید.

تردمیل

با پیاده روی و دویدن قادر خواهید بود کالری زیادی بسوزانید. با انجام دادن متناوب ورزش خود می توانید کالری زیادی بسوزانید و زودتر از شر چربی های اضافی خلاص شوید. تردمیل های امروزی قابلیت تغییر شیب دارند که به استفاده از این ویژگی می توانید پیاده روی و دویدن بر روی تپه و کوه را تجربه کنید و کالری بیشتری بسوزانید. تمرینات با تردمیل بهتر است کوتاه مدت و شدید انجام شوند تا بتوانید زودتر به نتایج دلخواه تان برسید.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت نیز یکی از دستگاه های هوازی بسیار خوب است که با استفاده اصولی از آن نیز می توانید کالری سوزی خوبی داشته باشید. دوچرخه ثابت با شما کمک می کند در مدت زمان نیم ساعت با شدت متوسط 210 تا 311 کالری بسوزانید و روند لاغری و تناسب اندام خود را سرعت ببخشید. با بالا رفتن آمادگی جسمانی تان می توانید شدت و بعد از آن مدت زمان انجام دادن دوچرخه سواری تان را افزایش دهید و شاهد نتایج بهتری نیز باشید.

حرکت شنا

حرکت شنا برای بدن ما و قسمت های مختلف آن مفید بوده که با انجام دادن آن می توانیم در نیم ساعت 300 تا 444 کالری بسوزانیم و البته بر روی عضلات و خوش فرم شدن آنها نیز کار کنیم بدون اینکه به مفاصل فشار زیادی بیاوریم.

ورزش ترکیبی

بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید و اغلب مربیان نیز به انجام دادن آن شما را تشویق می کنند انجام ورزش ترکیبی است. حتما برنامه هایی که مربیان در باشگاه به ورزشکاران می دهند را دیده اید که شامل دو بخش هوازی و قدرتی می شود که با انجام این دو نوع ورزش در 30 دقیقه میتوان 240 تا 355 کالری سوزاند.

استفاده از وزنه

در باشگاه به صورت ناخودآگاه بنا به توصیه ها و نظر مربی باید به سراغ وزنه ها نیز بروید که با استفاده از آنها می توانید در هر نیم ساعت 90 تا 133 کالری بسوزانید. همان طور که قبلا اشاره کردیم هر چه میزان و تراکم عضلات در بدن شما بیشتر باشد می توانید کالری بیشتری بسوزانید و چربی های بدن را آب کنید تا عضلات بیشتر خودنمایی کنند.

کالری سوزی و میزان آن فرایند مهمی در بدن ماست که شرایط خاص خود را دارد که با اطلاع و آگاهی از آنها میتوان این فرایند را به راحتی کنترل و حتی آن را هدایت کرد. بدن انسان حتی در خواب نیز کالری می سوزاند و در فعالیت است.

انواع فعالیت های فیزیکی که ما در طی روز انجام می دهیم و مقدار کالری می سوزانیم در تناسب اندام ما موثر است و هر چه حرکت و تکاپوی ما در طی روز بیشتر باشد این کالری سوزی افزایش یافته و در صورت عدم حرکت ما این میزان کم خواهد شد.

زمانی که فرآیند کالری سوزی در بدن ما اتفاق می افتد با افزایش گرما یا انرژی بدن همراه خواهد بود و زمانی که شما غذایی می خورید بدن برای خوردن، هضم، جذب غذا انرژی زیادی تولید می کند. اگر در زمان غذا خوردن خود را تحت کنترل داشته باشیم و کمتر از میزان نیاز بدن برای انجام فعالیت های روزانه یا حیاتی خود سوخت دریافت کنید، بدن مجبور می شود برای داشتن سوخت لازم از ذخایر خود استفاده کند و سبب لاغر شدن ما شود.

بین جلسات تمرین و سوزاندن کالری و البته آرامش کلی بدن ما ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، هر چقدر انرژی زیادتری مصرف کنیم، اضطراب کاهش می یابد و همین کاهش اضطراب باعث می شود و در زمان ورزش سوخت و ساز نیز افزایش پیدا می کند و حتی می توانیم به آن سرعت ببخشیم و علاوه بر این موضوع از دیگر ویژگی های مفید ورزش سلامتی و بدست آوردن نشاط دور شدن از افسردگی و... است که برای بدن و شادابی ما بسیار اهمیت دارد.

اگر تمرینات ورزشی را درست و به اندازه انجام دهید کالری سوزی در بدن تا ساعت ها بعد از ورزش نیز ادامه دارد. مطالعات ثابت کرده اند که افراد با انجام دادن صحیح ورزش تا 14 ساعت بعد نیز می توانند به کالری سوزی بدن شان کمک کنند و به آن سرعت ببخشند.

به یاد داشته باشید که مقدار انرژی که هر فرد با انجام دادن ورزش می سوزاند با دیگری متفاوت است و به عوامل زیادی مانند: جنس، سن، عوامل ارثی و نوع ورزشی که انجام می دهد و … بستگی دارد. انجام دادن هر نوع ورزش و تحرکی از بی تحرک بدون و لم دادن در گوشه ای بهتر است و این را بدانید که تلاش و انجام دادن ورزش برای شما بی ثمر نخواهد بود و فواید زیادی برای بدن خواهد داشت.

انجام دادن ورزش به صورت روزانه و منظم برای بدن لازم و مفید است و حال اگر بتوانید این ورزش را شدیدتر و پرتحرک تر انجام دهید میزان کالری که در طی روز خواهید سوزاند بیشتر خواهد بود و زودتر به اهدافی که در سر دارید می رسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :