ورزش صبحگاهی با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر ورزش کار باشید حتما می دانید که ورزش صبحگاهی بهترین گزینه برای شادابی و سر حال ماندن در کل روز و سلامتی قلب است. اینکه صبح زود از خواب بیدار شوید و یک تمرین سبک را آغاز نمایید، باعث خواهد شد که گردش خون در بدن شما جریان پیدا کرده و هورمون سرخوشی یا اندورفین ترشح شود، که موجب شادابی است و خوب می دانید که فعالیت در آغاز صبح باعث می شود که شب به راحتی از یک خواب عالی بهرمند شوید.

انجام یک دوچرخه سواری یا پیاده روی صبحگاهی شما را سالم نگه خواهد داشت. اما کم نیستند کسانی که به دلایل مختلف نمی توانند برای ورزش از خانه خارج شده و به تمرین بپردازند، با این وجود وسایل ورزشی خانگی این مشکل را نیز حل کرده اند. شما به آسانی می توانید با تهیه یکی از این دستگاه ها صبح هنگام و بدون هیچ مشکلی به تمرین بپدازید.

یکی از این وسایل ورزشی هوازی دوچرخه ثابت است که به دلیل کم جا بودن و مهیج بودن طرفداران زیادی دارد، وجود یک دوچرخه ثابت در مکان مناسبی در خانه و دیدن آن هر صبح به شما انگیزه ورزش را خواهد داد تا به راحتی بتوانید حس یک دوچرخه سواری را تجربه نمایید.

همین عمل باعث ایجاد حس خوب در شما و از همه مهم تر سلامتی تان خواهد شد، انجام ورزش سبک صبحگاهی بهترین گزینه برای شماست. محققان توصیه می کنند از انجام ورزش های سنگین در صبح پرهیز کنید زیرا بدن از انرژی لازم برخوردار نبوده، مجبور است از منابع ذخیره شده در عضلات استفاده کند و یا اینکه ذخایر قند بدن بسیار محدود است و موجب ضعف شما حین انجام تمرینات سنگین در صبح خواهد شد.

دوچرخه ثابت از قدیمی ترین دستگاه های ورزشی است که تا به امروز اختراع شده است، این وسیله به علت هوازی بودن و اینکه قابل تنظیم می باشد، بهترین گزینه برای تمرینات سبک صبحگاهی است که خیلی راحت می توان یک ورزش مهیج را با آن تجربه کرد. این وسیله ورزشی هوازی علاوه بر سلامتی موجب از بین بردن افسردگی و حس بد در افراد می شود.

اگر هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب و صرف یک صبحانه مقوی به مدت 5 تا 10 دقیقه بدن خود را به وسیله دوچرخه ثابت گرم نمایید و پس از آن از یک سری تمرین پیروی کنید، به زودی خواهید فهمید که این دستگاه ورزشی چه مقدار در روحیه و سلامتی تان موثر می باشد. لازم نیست بدن خود را تحت فشار قرار دهید و خودتان را خسته کنید حتی تمرین در حد گرم کردن در صبح موجب شادابی شما خواهد شد. اگر تصمیم به ورزش 15 دقیقه ای در صبح دارید آن را به 3 قسمت 5 دقیقه ای تقسیم نمایید و خیلی راحت در بین هر 5 دقیقه قدم بزنید و راه بروید.

یادتان باشد هنگام تمرین تنفس های عمیق بکشید تا بدن تان اکسیژن لازم را به دست آورد و به اصطلاح عامیانه مغزتان نفس بکشد، همین عمل در حین تمرین موجب هوشیاری شما و باز شدن ذهن تان در صبح خواهد شد، همچنین نوشیدن آب نیز در صبح و حین تمرین باعث گردش خون و اکسیژن رسانی به بدن می شود، سعی کنید حتما به میزان کافی آب بنوشید.

از کفش ورزشی مناسب جهت تمرین با دوچرخه ثابت استفاده کنید تا تمرینی موثر و بدون خستگی داشته باشید، کفش مناسب در هنگام رکاب زدن از آسیب رسیدن به پاها یتان جلوگیری خواهد کرد. پس از ورزش با دوچرخه شروع به انجام تمرینات کششی کنید، سعی کنید بدن تان را کاملا بکشید این کار هم باعث جلوگیری از آسیب به عضلات می شود هم برای سلامتی تان در صبح هنگام بسیار ضروری است و نیز می توانید یک دوش با آب ولرم بگیرید تا هم عضلات تان را نرم نمایید و شادابی دو چندان پس از تمرین را به دست آورید.

علاوه بر این ها شما با استفاده از این دستگاه هوازی، می توانید از فوایدی زیادی از جمله درمان بسیاری از بیماری ها و نیز از بین بردن اضافه وزن برخوردار شوید، که در مقاله های بعدی به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :