ورزش با اسکی فضایی راهی برای نابود کردن چربی های شکم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تجربه ثابت کرده شکم چه در مردان چه در بانوان ناحیه ای است که چربی ها به سرعت در آن تجمع پیدا می کنند و با بالا رفتن سن این حالت بیشتر می شود؛ ضمن این که چاقی شکمی بیماری های بی شماری همچون چربی کبد، چربی خون، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی – عروقی و ...را با خود می آورد.

اکثر مردم از ورزش انتظارات نادرستی دارند؛ آن ها گمان می کنند با ورزش می توانند قسمت خاصی از بدن خود را کوچک کنند و در واقع لاغری موضعی انجام بدهند؛ در صورتی که ورزش هوازی اگر به طور منظم و روزانه انجام بشود تنها منجر به آب شدن چربی های اضافه بدن می شود؛ اما ممکن است بعضی از نواحی که مورد نظر ما نیست آب بشود.گرچه انجام تمرین هوازی با برخی از دستگاه ها و به روش اصولی می تواند لاغری را در قسمت های خاصی متمرکز کند؛ به شکلی که بیشترین چربی سوزی در نواحی که ما انتظار داریم اتفاق بیفتد.

تمرینات قدرتی همانند دراز و نشست که در زمان کوتاهی انجام می شوند و تنها به عضلات شکم فشار وارد می آورند، کار زیادی برای لاغری این ناحیه انجام نمی دهد. برای لاغری و کاهش وزن فقط یک فرمول وجود دارد؛ ما باید کالری کمتری از آنچه مصرف می کنیم، به دست بیاوریم یا کالری سوزی را بالا ببریم؛ به همین علت تمام متخصصین برای کاهش وزن، ورزش و رژیم غذایی مناسب را توصیه می کنند.مسلماً ورزش باعث می شود انرژی بیشتری مصرف کنید و کالری سوزی را افزایش می دهد؛ از طرفی با رژیم غذایی می توانیم کالری دریافتی را تحت کنترل درآوریم و وزن از دست بدهیم.

اسکی فضایی یک دستگاه هوازی بدون برخورد و تطبیق پذیر شناخته شده است که توسط آن می توان تمرینات هوازی انجام داد و وضعیت قلبی- عروقی خود را بهتر کرد؛ به کمک این دستگاه می توانید با ورزش چربی های اضافه شکم خود را بسوزانید و پایین تنه ای زیبا وخوش فرم داشته باشید. اسکی فضایی های پیشرفته و مدرن امروزی به دو دسته ثابت و دو دسته متحرک مجهز هستند؛ هرگاه در حین تمرین دسته های متحرک دستگاه را بگیرید و دست های خود را همراه با حرکت پاها جلو و عقب ببرید، بالاتنه نیز در تمرین به کار گرفته می شود.

بدین ترتیب ضربان قلب بیشتر می شود و اکسیژن زیادتری به بدن می رسد؛ بنابراین سوخت و ساز افزایش پیدا می کند و وزن از دست خواهید داد. زمانی که روی اسکی فضایی پاهای خود را به صورت بیضی شکل و طبیعی حرکت می دهید، در واقع فیبرهای ماهیچه ای را تازه سازی می کنید. این حرکات عضلات شکم را منقبض می کنند و موجب تعادل در این ناحیه می شوند.هنگامی که در بدن عضله ای فعال می شود، متابولیسم سریع تر رخ می دهد و این موضوع به نفع سوختن چربی های شکم است.

مقاومت و شیب پدال های اسکی فضایی قابل تنظیم است و کاربر می تواند براساس آمادگی جسمانی و توانایی خود دستگاه را تنظیم کند و به تمرین بپردازد؛ زمانی که مقاومت را افزایش می دهیم فشار بیشتری به ماهیچه های شکم وارد می شود؛ این فشار عضلات را تقویت کرده و موجب صاف شدن آن ها می شود. اگر هدف اصلی شما لاغری و کاهش وزن است، نباید رژیم غذایی را کنار بگذارید؛ وقتی با ورزش روزانه حدود 500 بسوزانید در هفته حدود نیم کیلوگرم وزن از دست خواهید داد؛ البته این در صورتی اتفاق می افتد که کالری مصرفی خود را افزایش ندهید.

در صورتی که کالری دریافتی را کم کنید زودتر لاغر می شوید و نتایج بیشتری از ورزش به دست می آورید؛ توصیه می شود در میان وعده های خود به جای تنقلات سبزیجات تازه و میوه بخورید.قبل از شروع تمرینات ورزشی یک لیوان آب بنوشید؛ با این کار بدن را هیدراته باقی می ماند و حرارت بدن متعادل می شود؛ ضمن این که به کالری سوزی بیشتر نیز کمک می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :