نکات کلیدی درباره ورزش با اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 12 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

افراد همیشه در جستجوی راه یا روشی ساده تر برای دستیابی به کاهش وزن هستند.هر فعالیت ورزشی که سبب افزایش کالری سوزی شود به کاهش وزن افراد کمک می کند.اما بهترین راه کاهش وزن چیست؟و کدام وسیله ورزشی ما را به این هدف نزدیکتر می کند؟از جمله دستگاههای ورزشی که برای دستیابی به این هدف بسیار موثر و مفید می باشند دستگاههای بدنسازی خانگی نظیر تردمیل، الپتیکال و دوچرخه ثابت هستند.

در این مطلب ما قصد داریم تا نکات کلیدی در خصوص استفاده از اسکی فضایی و فواید مهم آن برای بدن شما را بیان کنیم.

اسکی فضایی به عنوان یک تمرین هوازی سبب تقویت قلب و سیستم تنفسی شده و کارایی این اندام ها را بالاتر می برد.همچنین استفاده از آن به صورت مرتب و روزانه سبب بالا تر رفتن ظرفیت ریه و قلب شما می شود و موجب فعالیت کلی بدنتان می گردد.
این دستگاه به عنوان راهی موثر برای کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن معرفی شده است. به علاوه انجام تمرینات با الپتیکال آمادگی بدنی شما را به میزان خوبی افزایش می دهد.

اسکی فضایی به شما کمک می کند تا در یک تمرین هم بر روی بالا تنه و هم پایین تنه خود کار کنید و با گرفتن دسته های متحرک و پدال زدن به طور همزمان ران، ساق پا، کمر، سینه، شانه، بازو و...را وادار به فعالیت کنید.

زمانی که شما در هنگام کار با اسکی فضایی پاهای خود را بر روی پدال قرار می دهید و دستگیره های آن را نگه میدارید میزان تعادل در بدن شما افزایش می یابد.

نکات قابل توجه در هنگام استفاده از اسکی فضایی

1)قبل از شروع فعالیت با اسکی فضایی به پزشک مراجعه کنید تا از سلامت کامل بدن خود مطمئن شوید و شدت تمرینات خود را تا حد مجاز تعیین کنید.

2)پیش از شروع ورزش با الپتیکال راهنمای استفاده از دستگاه را به دقت مطالعه کنید تا با کارایی ها و قابلیت های آن و همچنین نحوه صحیح استفاده از آن به طور کامل آشنا شوید و بتوانید به درستی از آن استفاده کنید.

3) در دفترچه راهنمای الپتیکال آموزش هایی در خصوص نحوه نگهداری از دستگاه بیان شده است که باید همیشه به آن عمل کنید تا عمر دستگاه طولانی تر شود.

4)اگر در هنگام استفاده از الپتیکال یا پس از آن دچار علائمی از جمله سرگیجه، تهوع و علائم این چنینی شدید بلافاصله تمرین خود را متوقف کرده و تا زمان بهبودی کامل این علائم تمرینات خود را ادامه ندهید.

در صورت ادامه یافتن این وضعیت بار دیگر با پزشکتان مشورت کنید.

5)برای پیشگیری از گرفتگی عضلات و دردها هر روز پیش از شروع تمرین با دستگاه، بدن خود را گرم کنید و در انتهای تمرین بدنتان را سرد نمایید.بهتر است این گرم و سرد کردن با انجام حرکات کششی همراه باشد.

6)اسکی فضایی را در سطحی صاف و بدون شیب قرار دهید تا از فشار و آسیب به آن جلوگیری شود.

7)دستگاه را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید به گونه ای که در زمان تمرین با آن اکسیژن کافی در محل وجود داشته باشد.از تمرین کردن در هوای سرد خودداری کنید.

8)در هنگام تمرین با الپتیکال از کفش و لباس مناسب ورزشی استفاده کنید،لباس شما باید به گونه ای باشد که در هنگام تمرین برای شما دست و پاگیر و آزار دهنده نباشد.

9) همیشه پیش از استفاده از الپتیکال از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و با دستگاه خراب تمرین نکنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :