نکات مهم پیش از خرید دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 شهریور 1395 در ساعت 14 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قبل از خرید دوچرخه ثابت باید نکاتی را مدنظر قرار داد که از جمله آن مکان قرار دادن دوچرخه می باشد. باید پیش از خرید مشخص شود که قصد دارید دوچرخه را در کجای منزلتان قرار دهید و یا هدف شما از خرید دوچرخه ثابت چیست و برای چه منظوری قصد استفاده از آن را دارید؟لاغری و تناسب اندام یا تقویت ماهیچه ها؟پس قبل از خرید این سوالات مطرح می شود.

همه افراد برنامه ثابتی برای ورزش کردن خود ندارند و زمان ورزش برای هر کس با توجه به شرایط زندگی و کار او تعیین می شود.بیشتر افراد دوست دارند که صبح به انجام فعالیت های ورزشی بپردازند تا انرژی خود را در طول روز حفظ کنند.اما برخی دیگر به دلیل شرایط کاری خود ترجیح می دهند در زمانهای دیگر روز ورزش کنند این مهم نیست که در چه تایمی از شبانه روز ورزش می کنید، نکته اصلی این است که بر طبق یک برنامه ورزشی و به صورت مداوم فعالیت کنید تا ورزش شما نتیجه بخش باشد.

خوب است هنگام استفاده از دوچرخه ثابت فضا را به گونه ای برای خود فراهم کنید تا از انجام فعالیت ورزشی لذت ببرید.برای مثال در حین تمرین برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید یا به یک موسیقی شاد گوش دهید. به این ترتیب فعالیت ورزشی برای شما لذت بخش می شود.

برخی افراد ترجیح می دهند تا هنگامی که در حال ورزش کردن هستند در کنار سایر اعضای خانواده باشند و از هم جواری با آنها لذت ببرند به این ترتیب ممکن است سایر اعضای خانواده نیز به ورزش کردن علاقه مند شوند این افراد می توانند دوچرخه ثابت را در مکانی عمومی تر نظیر سالن قرار دهند. اما عده ای دیگر دوست دارند که هنگام ورزش آرامش داشته و تنها باشند در این حالت می توان دستگاه را در فضایی خصوصی تر مثل اتاق خواب قرار داد و از ورزش کردن به تنهایی لذت برد.

به جز مطالب ذکر شده در بالا موارد دیگری نیز وجود دارد که هنگام خرید دوچرخه ثابت باید به آن دقت شود:

1) دوچرخه ثابت باید دارای فریم خوب و با کیفیت بالا باشد. توجه به این نکته در انتخاب دستگاه مورد اهمیت است.

2) سعی کنید قبل از خرید دوچرخه ثابت سوار آن شده و امتحان کنید. دوچرخه ای را که می خرید باید دارای محوری متعادل باشد تا از آسیب به مفاصل و ساییدگی آنها جلوگیری کند و هم استهلاک دستگاه کمتر و طول عمر آن بیشتر شود.

3) توجه کنید که صندلی دوچرخه ثابت انتخابی شما علاوه بر راحتی قابلیت تنظیم داشته باشد.به این ترتیب به دلیل راحتی، شما می توانید به مدت طولانی تر از دوچرخه ثابت استفاده کرده و از فواید آن بهره مند شوید.

4) کنسول هایی که استفاده از آنها راحت تر میباشد، برنامه های خاصی دارند، که می تواند به عنوان نقشه تمرین باشد و استفاده از دستگاه را برای شما لذت بخش تر کند.

5) استفاده از برنامه هایی با شدت مقاومت بیشتر به افراد این اجازه را می دهد تا بدون افزایش دادن سرعت پدال زدن و ایجاد فشار زیاد به مفاصل و پاها بتوانند سخت تر تمرین کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :