نکاتی در مورد خرید و استفاده از اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی یک دستگاه هوازی است که توسط آن می توان به تمرینات قلبی- عروقی پرداخت، سیستم قلبی- عروقی را تقویت کرد و عضلات را پرورش داد.تمرینات قلبی- عروقی به فعالیتی گفته می شود که در مدت نسبتاً طولانی و با شدت متوسط انجام می شوند و به عبارت دیگر استقامتی هستند؛ این گونه تمرینات عملکرد سیستم تنفسی راتقویت می کند و اکسیژن و ریزمغذی های بیشتری به سلول های بدن می رسانند؛ بدین ترتیب سوخت و ساز افزایش می یابد؛ ضمن این که این تمرینات کارآیی ریه ها را افزایش می دهند.

وقتی در هنگام ورزش با الپتیکال دستگیره های متحرک آن را بگیرید بالاتنه نیز وارد تمرین می شود و پس از چند ماه ورزش منظم و روزانه بدن فرم بسیار زیبایی پیدا می کند.هنگامی که با گرفتن دسته ها، دست ها را هماهنگ با پاها به جلو و عقب می برید سینه ها، بازوها، کمر، ران و شانه ها وارد تمرین می شوند؛ این دستگاه باعث کالری سوزی مناسبی شده و اندام را متناسب می کند.

اسکی فضایی یک دستگاه بدون برخورد شناخته شده است؛ نوع حرکت بیضی شکل و طبیعی آن باعث می شود در مقایسه با دویدن فشار بسیار کمتری به مفاصل وارد بشود؛ در حالی که دویدن ملایم را شبیه سازی می کند؛ کسانی که با این دستگاه به ورزش می پردازند اغلب تمرینات بهتر و پایدارتری دارند.اسکی فضایی از نظر امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهد و برند متنوع است که در این سایت انواع آن ها معرفی شده است؛ در صورتی که به دستگاهی نیاز دارید که بتوانید به وسیله آن تمرینات روزانه انجام بدهید، الپتیکال دستگاه مناسبی است.

سیستم تنظیم مقاومت این دستگاه به 2 روش مگنتی یا الکترومگنتی عمل می کند؛ سطح تمرین بدین وسیله قابل تنظیم بوده و فرد می تواند در سطوح مختلف تمرین انجام بدهد. در سیستم مگنتی مقاومت توسط پیچی که معمولاً در جلو و یا کنار دستگاه تعبیه شده است تغییر می کند؛ هر چه مقاومت دستگاه را افزایش بدهید کالری سوزی بیشتر می شود.

دستگاهی که عملکرد آن به صورت الکترومگنتی است، مقاومت در برابر پدال زدن با فشار یک دکمه قابل تنظیم می باشد؛ این دستگاه ها برنامه های از پیش تعیین شده ای در حافظه خود ذخیره دارند که در این برنامه ها مقاومت و سرعت به طور اتوماتیک کم و زیاد می شود و نیازی نیست کاربر دستگاه را تنظیم کند؛ بعضی از برنامه ها بر اساس ضربان قلب طراحی شده اند که برنامه های ایده آلی هستند؛ ضربان قلب شاخص مهمی برای تعیین سطح تمرین است.

بیشترین کالری سوزی در هنگام انجام ورزش هوازی زمانی رخ می دهد که ضربان قلب به حدود 70 درصد حداکثر ظرفیت خود برسد؛ برای محاسبه حداکثر ظرفیت ضربان قلب خود عدد سنتان را از عدد 220 کم کنید.ایمنی دستگاه مسئله مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید؛ قبل از شروع برنامه تمرینی راهنمای آن را مطالعه کنید و اطلاعات خود را در مورد ورزشی که انجام می دهید بالا ببرید. اگر در حین تمرین احساس تهوع، سرگیجه و علائم غیر عادی دیگری حس کردید، تمرین را متوقف کرده و از دستگاه پایین بیایید؛ سپس دراز بکشید و پاها را با تکه دادن به میز یا دیوار از سطح قلب بالاتر نگه دارید؛ اگر این حالت تکرار شد به پزشک مراجعه نمایید.

برای جلوگیری از آسیب های ورزشی، بعد از برنامه تمرینی چند دقیقه حرکات کششی انجام بدهید تا ضربان قلب به حالت عادی بازگردد و بدن سرد بشود.الپتیکال خانگی برای استفاده در منزل طراحی و تولید شده و نباید آن را در محیط بیرون مورد استفاده قرار بدهید؛ سطحی که دستگاه را بر روی آن می گذارید باید صاف باشد تا دستگاه در حالت میزان قرار بگیرد و دچار لغزش یا سقوط نشوید.

اسکی فضایی را در اتاقی قرار بدهید که تهویه خوبی داشته باشد؛ زیرا در حین انجام تمرینات هوازی اکسیژن رسانی به بدن بیشتر می شود؛ به همین دلیل هوای اطراف می بایست دمای متعادلی داشته و مطبوع باشد تا ورزشکار بتوانید به خوبی تنفس کند.اگر به کودکان اجازه دادید از این دستگاه کنند بر فعالیت آن ها نظارت داشته باشد تا صدمه نبینند.پیش از شروع تمرین از سالم بودن دستگاه مطمئن بشوید و برای ورزش حتماً کفش و لباس مناسب به تن کنید.

در زمان خرید الپتیکال چند دقیقه با آن کارکنید و دستگاه را مورد آزمایش قرار بدهید؛ ورزش بر روی اسکی فضایی در مقایسه با تردمیل ساده تر است و فرق آن با دوچرخه ثابت این است که تعداد بیشتری از عضلات را درگیر می کند؛ بی شک وقتی عضلات بیشتری درگیر می شوند، آمادگی جسمانی فرد بیشتر افزایش می یابد و در تناسب اندام در نواحی بیشتری ایجاد می شود.

زمانی که اسکی فضایی انتخاب می کنید، علاوه بر قیمت به کشور سازنده، برند، تحمل وزن دستگاه، چگونگی تنظیم سرعت و مقاومت، اطلاعات مانیتور و برنامه های آن دقت داشته باشید.اطلاعاتی که مانیتور دستگاه در اختیار کاربر قرار می دهد بسیار مهم است؛ ورزشکار می تواند توسط این اطلاعات ارزشمند در حین تمرین از وضعیت عمومی بدن خود آگاه شده و یک الگوی مناسب ورزشی طراحی کند و بر اساس آن الگوی اولیه پیش برود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :