نکاتی برای شگفت انگیز کردن تمرینات هوازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 15 فروردین 1397 در ساعت 11 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری باید دو اصل مهم را فراموش نکنید ابتدا اینکه از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کنید و بعد آنکه انجام دادن ورزشی مناسب را فراموش نکنید. این دو روش به ظاهر ساده می تواند زندگی و بدن شما را به سمت سلامتی و شادابی هدایت کند.

اگر اهل رژیم گرفتن و کارهای سخت رسیدن به لاغری باشید حتما به این مشکل نیز برخورد کرده اید که با اینکه غذای کم می خورید و رعایت می کنید، اما لاغر نمی شوید و وزن تان ثابت مانده است.

دانستن این علت شاید برای شما جالب باشد و باید به شما بگوییم که علت عدم لاغری شما با اینکه رژیم غذایی تان را رعایت می کنید عادت کردن بدنتان به مصرف غذاهای کم کالری است و برای اینکه این مشکل را از سر راه بردارید فقط بهتر است ورزش انجام دهید.

ورزش کردن علاوه بر اینکه به ما کمک می کند تا چربی ها و کالری های اضافی را بسوزانیم کمک می کند تا بدن سالم تری نیز داشته باشیم و دیرتر به یائسگی، پوکی استخوان و از همه مهم تر به چاقی دوران میانسالی گرفتار شویم.

همان طور که گفته شد برای رسیدن به لاغری ورزش را فراموش نکنید و به نکاتی که در ادامه به شما گوشزد می شود توجه کنید.

قبل از شروع ورزش میزان فشار خون و قلب خود را اندازه گیری کنید و با برنامه اصولی تمرینات خود را آغاز کنید. اگر در باشگاه ورزش انجام می دهید که می توانید از مربی خود کمک بگیرید اگر هم در خانه فعالیت ورزشی را دنبال می کنید، بهتر است از دستگاه های های هوازی که دارای برنامه های از قبل تعیین شده اصولی هستند استفاده نمایید.

شرایط بدنی و مدت زمانی که در اختیار دارید را برای انتخاب ورزش مورد علاقه تان در نظر بگیرید و سپس شروع به کار کنید.

یکی از ساده ترین ورزش برای رسیدن به کاهش وزن پیاده روی است. برای انجام دادن این ورزش نیاز به هزینه یا وسایل خاصی نیست و کافی است فقط شما کفش راحتی تهیه کنید و زمانی را در کل شبانه روز برای رسیدگی به سلامتی بدنتان اختصاص دهید. انجام دادن پیاده روی چه بیرون از خانه چه در خانه امکان پیذیر است و با انتخاب تردمیلی مناسب می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

غیر از انجام دادن پیاده روی می توانید شنا کردن را نیز امتحان کنید. انجام دادن ورزش شنا یکی از دیگر از بهترین روش هایی است که می توانید برای رسیدن به لاغری از آن استفاده کنید. زمانی که ورزش شنا را انجام می دهید می توانید 400 تا 700 کالری در ساعت بسوزانید و به لاغری خود سرعت بیشتری بدهید. ورزش شنا علاوه بر اینکه می تواند به لاغری شما کمک کند به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بر روی عضلات شکم، کمر، بازوها و پاها نیز کار کنید و آنها را قدرتمند و البته خوش فرم سازید.

دوچرخه سواری نیز از جمله ورزش های مفید برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری محسوب می شود. انجام دادن دوچرخه سواری نیز در خانه یا در خارج از خانه امکان پذیر است و می توانید با تهیه دوچرخه ثابت برای خانه در هر ساعتی از شبانه روز که فرصتی پیدا کردید این ورزش مفید را انجام دهید و چربی ها را به آب شدن وادار کنید.

اگر مسیر شما برای رفتن به سر کار طولانی است می توانید این مسیر را نیز با دوچرخه طی کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. 30 دقیقه ورزش با دوچرخه ثابت برای کاهش وزن بسیار مفید است و کمکی موثر برای رسیدن به لاغری و البته سلامتی می باشد.

اگر به دنبال سلامتی عمومی بدن، لاغر شدن پاها و خوش فرم شدن آنها هستید، بهتر است بعد از بالا رفتن آمادگی جسمانی بدن تان دویدن را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. دویدن می تواند به سرعت کاهش وزن شما کمک زیادی کند و با انجام دادن این ورزش مفرح می توانید علاوه بر رسیدن به تناسب اندام به ارتقای سلامتی قلب تان نیز کمک کنید.

طناب زدن نیز یکی از راه های عالی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. با طناب زدن میتوانید 570 کالری بسوزانید و البته به راحتی تمام عضلات بدن را درگیر تمرین کنید. برا رسیدن به وزن متناسب خود می توانید 13 دقیقه طناب بزنید و یک دقیقه استراحت کنید و با تلاش به وزن ایده آل تان برسید.

یکی از روش ها یا در اصل ورزشی مناسب برای رسیدن به تناسب اندام استفاده از هولاهوپ است. زمانی که با این وسیله ورزشی ساده تمرین انجام می دهید می توانید ادعا کنید که تمرین کاملی برای خلاص شدن چربی های کل بدن انجام داده اید. با استفاده از هلاهوب به راحتی می توانید در خانه تمرینات خود را انجام دهید و تحقیقات نشان داده است زمانی که با حلقه لاغری تمرین انجام می دهید می توانید چربی های بدن مخصوصا اطراف شکم که سخت نیز از بین می روند را از بین ببرید و سلامتی را قلب و عروق خود هدیه دهید.

جالب است بدانید تمرین با حلقه لاغری یا هلاهوپ 30 عضله را در بدن درگیر کرده و آنها را فعال می کند. عضلات شکم، کمر، باسن، ران ها و ... از عضلاتی هستند که در زمان حلقه زدن فعال خواهند شد. با یک ساعت ورزش کردن همراه حلقه لاغری می توانید 400 کالری بسوزانید و در ضمن اندام هایی که پیش تر به آنها اشاره شد را نیز خوش فرم سازید و در اصل با یک تیر دو نشان بزنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :