مشکلاتی که ممکن است برای تردمیل های ارزان قیمت پیش بیاید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 19 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاهی است که بر روی آن می توان به انجام تمرینات ورزشی هوازی پرداخت؛ ورزش هوازی به تمرینات گفته می شود که در مدت نسبتا طولانی با شدت متوسط انجام می شود و عضلات اصلی بدن را به کار می گیرد؛ همچنین با افزایش ضربان قلب سبب می شود تنقس سریع تر و عمیق تر اتفاق بیفتد و اکسیژن رسانی به بدن بیشتر بشود؛ اکسیژن بیشتر سوخت و ساز را افزایش می دهد و منجر به چربی سوزی، ساخت عضلات جدید، تناسب اندام، بهبود وضعیت قلبی- عروقی، بهبود سیستم تنفسی و... می شود.

در صورتی که تمایل دارید با تردمیل خانگی خود به انجام تمرینات هوازی بپردازید و به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید، باید با صرف هزینه بیشتر یک دستگاه با کیفیت تر خریداری نمایید؛ زیرا در بهره گیری از ورزش استمرار و تداوم در اجرای برنامه های ورزشی حرف اول را می زند.

تردمیل های گران قیمت تر معمولا امکانات بیشتری دارند و استفاده از آن برای کاربر راحت تر و جذاب تر است. ویژگی های مختلفی که این دستگاه می تواند داشته باشد بر روی قیمت آن تاثیر گذار است؛ به همین دلیل خریداری کردن تردمیلی که کمتر از 3 میلیون تومان قیمت دارد به رغم ارزان بودن؛ مقرون به صرفه نیست؛ چراکه با گذر زمان ممکن است دستگاه دچار نقص بشود و زودتر از انتظار ما به وسیله ای غیر قابل مصرف و از رده خارج تبدیل بشود.

تردمیل دستگاهی است که به صورت روزانه و منظم مورد استفاده قرار می گیرد و شاید چند نفر از اعضای خانواده با یک تردمیل خانگی ورزش کنند؛ بنابراین می بایست تردمیلی تهیه کنید که پاسخگو نیازهای خانواده بوده و بر اساس استانداردهای ورزشی- پزشکی جهان ساخته شده باشد.

معمولا تردمیل هایی که بیشتر از 6 میلیون تومان قیمت دارند هم از کیفیت بالایی برخودار هستند و هم مزایا و کارآیی های گوناگونی را به کاربر ارائه می دهند که می توان از آن ها برای رسیدن به اهداف ورزشی خود بهره برد. دلائل زیادی هست که باعث می شود با صرف هزینه بیشتر، نتایج بهتری را از ورزش با تردمیل به دست بیاوریم.

موتور قوی:

بدون شک تردمیل های گران قیمت تر دارای موتور قوی تری هستند که این مسئله ظرفیت های دستگاه را افزایش می دهد. موتور ضعیف تردمیل باعث می شود به مرور زمان سیم کشی داخلی آن و عایق بندی ها آسیب ببیند. هرگاه حس کردید از دستگاه تردمیل بوی سوختگی می آید نشانه این است که موتور آن نیم سوز شده یا بخش دیگری از دستگاه صدمه دیده است و باید هر چه سریع تر تعمیرکار خبر کنید.

تردمیل های گران قیمت تر معمولا ابعاد بزرگتری دارند؛ ولی دیرتر دچار نقص و خرابی می شوند. بسیاری از تردمیل های امروزی قابلیت تاشوندگی دارند و در مواقعی که مورد استفاده قرار نمی گیرند می توان آن ها را جمع کرد تا فضا بیهوده اشغال نشود؛ نصب آن ها به سادگی توسط جک مدرن گازی امکان پذیر می باشد؛ جک گازی به آرامی دستگاه را بر روی زمین باز می کند و مانع آسیب رسیدن و ضربه وارد شدن به آن می شود. همچنین در زیر این دستگاه چرخ هایی جهت جا به جایی آسان تعبیه شده است؛ در نتیجه بزرگی دستکاه مشکلی برای مصرف کننده به وجود نمی آورد.

سیم کشی دستگاه:

در حین استفاده از تردمیل موتور باید سخت کار کند به همین دلیل یک سری کنش و واکنش ها انجام می شود؛ به همین دلیل در صورت ضعیف بودن سیستم الکتریکی، دستگاه نمی تواند بار اضافه را به راحتی تحمل کند؛ در نتیجه به دستگاه فشار زیادی وارد می شود و ممکن است خراب بشود.

زمان بندی:

تردمیل ها دارای پردازنده ای هستند که در هنگام ایجاد فشار بر روی تسمه نسبت به آن واکنش نشان می دهند در صورت با کیفیت و مرغوب بودن پردازنده های دستگاه شرایطی به وجود می آید که کاربر می تواند روان و راحت بر روی دستگاه بدود؛ اما اگر پردازنده کیفیت مطلوبی نداشته باشد، ایجاد ارتباط میان دستگاه و تسمه به سرعت اتفاق نمی افتد؛ به همین علت کاربر بر روی دستگاه احساس لغزش و تکان می کند. مسلما در تردمیل های ارزان قیمت پردازنده ها چندان با کیفیت نیستند.

قسمت های پلاستیکی:

در تردمیل های ارزان قیمت معمولا یا شیب دستگاه به صورت دستی تنظیم می شود؛چون موتور جداگانه ای برای تنظیم شیب ندارند و کاربر هرگاه بخواهد شیب دستگاه را قرار بدهد باید از تردمیل پایین بیاید و این کار را با فشار آوردن به اهرم انجام بدهد و شیب به بیش از 5 درجه نمی رسد و در صورتی که شیب آن ها برقی هم باشد موتوری که شیب دستگاه را تنظیم می کند اهرم های کوچکتری دارد و از جنس پلاستیک است که با گذشت زمان خراب می شود.

افرادی که در برنامه ورزشی خود باید مدام شیب تردمیل را تغییر بدهند، می بایست به این مسئله توجه داشته باشند. حداکثر عمر این قطعات پلاستیکی در محصولات ارزان قیمت 2 سال می باشد و بعد از 2 سال دستگاه نیاز به تعمیر اساسی و تعویض قطعات خواهد داشت. ولیکن در تردمیل های گران قیمت اهرم ها فلزی و با کیفیتی به کار رفته است و سایز بزرگتری دارند و درجه شیب به صورت اتوماتیک و با فشار یک دکمه تا 15 درجه تنظیم می شود؛ ضمن این که موتور تنظیم شیب از موتور دستگاه جدا است و قطعات آن عمر بسیار طولانی تری دارند.

اجزای سفت دستگاه:

تردمیل های ارزان قیمت معمولا غلطک های پلاستیکی دارند که ممکن است دچار کاهش سایز، چرخش و انحراف بشوند و دستگاه آسیب جدی ببیند. در حالی که تردمیل های گران قیمت به یاتاقان ها و غلطک های فلزی مجهز هستند که در برابر پارگی و ضربه مقاوم می باشد.

تحمل وزن:

تردمیل های گران قیمت به دلیل مجهز بودن به موتور قدرتمندتر معمولا می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند و برای افراد بیشتری قابل استفاده می باشند. در صورتی که تردمیل تحمل وزن بالا را نداشته باشد و یک فرد سنگین وزن بر روی آن ورزش کند ممکن است موتور دستگاه بسوزد.

اطلاعات مانیتور:

تردمیل های گران قیمت معمولا به صفحه نمایشی مجهز هستند که علاوه بر زمان، سرعت، مسافت طی شده، کالری سوزانده شده و درجه شیب، ضربان قلب کاربر و حتی مقدار چربی اضافه بدن او را نشان می دهد که با استفاده از این اطلاعات بسیار مفید می توان الگوی ورزشی مناسبی را طراحی کرد و به نتایج مورد نظر دست یافت. در حافظه برخی از تردمیل ها برنامه های از پیش تعیین شده ای وجود دارد که کاربر را از داشتن مربی بی نیاز می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :