مزیت های اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 11 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی یا همان الپتیکال دستگاهی ست که ترکیبی از ورزش های پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی می باشد. بنابراین ورزشی کامل و تمام عیار محسوب می شود که امروزه بسیاری از افراد به فواید بی شمار آن پی برده اند به همین خاطر استفاده از این وسیله بیش از گذشته در بین مردم رواج یافته است و علاوه بر سالن های ورزشی و بدنسازی به بسیاری از منازل نیز راه یافته است و افراد زیادی هستند که از این ورزش هوازی به منظور کاهش وزن و افزایش آمادگی بدنی، مقابله با افسردگی و... استفاده می کنند.در این مطلب ما قصد داریم تا تعدادی از مزیت های اسکی فضایی را برای شما بیان کنیم.

اسکی فضایی یک فعالیت ورزشی کم فشار محسوب می شود

الپتیکال دستگاهی ورزشی ست که حرکتی مشابه دویدن را برای شما ایجاد می کند و به شما کمک می کند تا بدون اینکه فشار زیادی به بدنتان وارد نمایید از فواید دویدن بهره مند شوید.در کل چون در هنگام استفاده از اسکی فضایی پاهای شما از روی پدال بلند نمی شود (مانند پیاده روی نیست که در هر گام وزن شما بر روی یکی از پاهایتان قرار گیرد) بنابراین یک تمرین ورزشی کم فشار محسوب می گردد.

تقویت اندام های فوقانی و تحتانی بدن شما بطور همزمان

بیشتر انواع اسکی فضایی ها دارای دو جفت دسته ثابت و متحرک هستند.اگر شما با استفاده از دسته های متحرک آن تمرین کنید اندام های بالا تنه خود را در گیر فعالیت می کنید و موجب تقویت آنها می گردید.یعنی بر خلاف بسیاری از ورزشها بالا تنه و پایین تنه شما در یک فعالیت ورزشی همزمان شرکت می کند.

استفاده از گام معکوس

بسیاری از الپتیکال ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربر با استفاده از آن می تواند در جهت معکوس نیز گام بردارد. این کار سبب می شود ماهیچه های بیشتری از بدن شما در این فعالیت شرکت کنند.بنابراین بهتر است در طول تمرینات خود زمانی را نیز به گام معکوس اختصاص دهید و به این ترتیب دامنه فعالیت خود را وسیع تر نمایید.

صرف تلاش کمتر

طبق تحقیقات انجام شده میزان فعالیت فرد با اسکی فضایی بیش از میزانی ست که خود او تصور می کند، یعنی در زمان ورزش با الپتیکال فرد نسبت به تردمیل و دوچرخه ثابت تلاش کمتری انجام می دهد و دیرتر خسته می شود اما میزان کالری سوزی او به همان اندازه می باشد.

این تحقیقات بر پایه ضربان قلب شخص صورت گرفته است. بنابراین شما می توانید با استفاده از اسکی فضایی و با صرف تلاش کمتر به میزانی برابر با تردمیل به کالری سوزی دست یابید.

اگر قصد دارید تا جهت تمرینات خود دستگاههای ورزشی نظیر اسکی فضایی، تردمیل و یا دوچرخه ثابت خریداری کنید، فروشگاه اینترنتی هایپرجیم می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از قیمت ها می توانید از پشتیبانی آنلاین استفاده نمایید و یا با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :