لاغر کردن شکم با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 14 اسفند 1395 در ساعت 17 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

افرادی که به دنبال از بین بردن چربی های شکمی هستند، معمولا برای رسیدن به این هدف از ورزش هایی مانند بشین و پاشو یا حتی درازنشست استفاده می کنند؛ اینگونه ورزش ها بیشتر باعث سفت تر شدن و خوش فرم شدن ماهیچه های شکم می شود و وزن زیادی را از شما کم نخواهد کرد.برای اینکه بتوانید سریع تر از شر چربی های اضافی خلاص بشوید، بهتر است ورزش های هوازی انجام بدهید تا سیستم قلبی و عروقی شما فعال شود و زودتر به هدف مورد نظر خود برسید.

دوچرخه ثابت، وسیله ای است که با کمک آن میتوان کالری سوزی زیادی در سراسر بدن به خصوص در ناحیه شکم انجام داد.قبل از اینکه بر روی دوچرخه ثابت سوار شوید به مدت چند دقیقه ورزش های نرمشی و کششی انجام دهید تا بدن در اصطلاح گرم شود و بتوانید ورزش بیشتری با دوچرخه ثابت انجام دهید. این ورزش های نرمشی و کششی می توانند باعث سفت تر و خوش فرم تر شدن بدن نیز بشوند. اقدام دیگری که در زمان ورزش با دوچرخه ثابت باید انجام دهید، تنظیم ارتفاع صندلی دوچرخه ثابت است.

برای انجام دادن این کار روی دوچرخه ثابت بنشینید و پاهای خود را روی پدال بگذارید.زانوها در زمان قرار گرفتن بر روی پدال ها نباید خیلی کشیده یا زیاد از حد خم شوند.در ابتدای شروع ورزش آرام پدال بزنید و بعد از گذشت 5 دقیقه سرعت دستگاه را بالا ببرید تا از این طریق دمای بدن بالا برود و سوخت و ساز آن نیز افزایش پیدا کند.

زمانی که شدت تمرینات بالا می رود، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز پیدا می کند و به نفس نفس زدن می افتید؛ با عرق کردن آب از دست می دهد. برای اینکه بتوانید از انجام ورزش نتیجه بهتری بگیرید، باید تمرین را 60 تا 90 دقیقه ادامه بدهید و اگر هم نتوانستید به صورت مدوام آن را انجام دهید، می توانید ورزش خود را به دو یا سه قسمت تقسیم بندی کنید.

در زمان انجام دادن ورزش رژیم گرفتن را فراموش نکنید و با رعایت رژیم غذایی چربی های کل بدن را از بین ببرید؛ برای اینکه چربی های شکم را آب کنید، بیشتر از میوه ها، سبزیجات، نان سبوس دار و... استفاده کنید تا زودتر به نتیجه دلخواه برسید.در زمان استفاده از دوچرخه ثابت فرم اصلی بدن را حفظ کنید و کمر خود را خم نکنید و با قدرت بیشتری پدال ها را فشار بدهید.

سعی کنید به دسته های دوچرخه تکیه ندهید و در هنگام پدال زدن ماهیچه های شکم را سفت نگه دارید و چند دقیقه یکبار آب بنوشید تا بدن هیدارته شده و دچار مشکلی نشوید.
قبل از اینکه ورزش را به اتمام برسانید، بدن را سرد کنید و به یکباره از دوچرخه پایین نیایید و ورزش را رها نکنید.زمانی که می خواهید ورزش را به اتمام برسانید، حداقل 5 دقیقه آرام رکاب بزنید تا حرارت بدن کم بشود و برای اینکه بتوانید از ورزش نتیجه بهتری بگیرید، سعی کنید 4 روز در هفته تمرین انجام بدهید و به مرور مدت و شدت تمرینات را افزایش بدهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :