فواید کلاس های دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمرینات اسپینینگ یا دوچرخه ثابت؛ علاوه بر افزایش آمادگی جسمانی در افراد باعث هماهنگی مغز با کل بدن و ایجاد انرژی بیشتر می شود. این ورزش هوازی توسط یک مربی در سال 1980 ابداع شد که مورد توجه دوچرخه سواران به خصوص آن هایی که مجبور بودند ساعت های زیادی را به رکاب زدن در کوهستان بپردازند قرار گرفت. دوچرخه ثابت علاوه بر این که موجب از بین بردن کالری های اضافی در بدن می شود، باعث تقویت عضله و ماهیچه های پا نیز خواهد شد.

در کلاس های اسپینینگ اغلب از نورپردازی همراه با موزیک استفاده می کنند تا فعالیت افراد بیشتر شده و از انرژی بالایی برخوردار گردند. حرکات گرم و سرد کردن و صعود بوسیله دوچرخه ثابت زیر نظر مربی انجام می شود و شخص می تواند نیروی خود را که در زمان رکاب زدن به کار گرفته می شود کنترل نماید. در صورت شرکت در کلاس های اسپینینگ و حتی استفاده از دوچرخه ثابت در خانه باید کفش مناسب و یک بطری آب و حوله همراه خود داشته باشید.

کلاس های دوچرخه ثابت در فضایی که مملوء از انرژی است برگزار می گردد و همین امر باعث می شود با سرعت زیاد به رکاب زدن بپردازید. در این کلاس ها باید طوری سرعت داشته باشید که از عرق خیس شوید و زمان ورزش اکثرا بین 30 الی 75 دقیقه است که با توجه به آن تمامی مراحل تمرین را پشت سر خواهید گذاشت. شدت تمرینات شما به عواملی از جمله: تعداد رکاب زدن در دقیقه، موقعیت قرار گرفتن بر روی دوچرخه ثابت، تنظیم مقاومت دستگاه و موسیقی که پخش می شود بستگی خواهد داشت.

استفاده از اسپینینگ باعث بهبود وضعیت قلب و عروق می شود و منجر به کاهش وزن شما در نواحی پا و شکم خواهد شد و عضلات، ماهیچه های باسن، ران و تاندون ها را تقویت می کند. اگر تصمیم به خوش فرم شدن پاها و همچنین عضلانی کردن آن ها دارید در استفاده از این دستگاه شک نکنید. اگر قادر نیستید به باشگاه بروید شما به راحتی می توانید با خرید یک دوچرخه ثابت و استفاده روزانه از آن در خانه نیز اهداف خود را دنبال کنید چه در جهت تناسب اندام باشد یا سلامتی، در هر صورت با انجام تمرینات، تاثیرات مثبتش را به زودی حس خواهید کرد.

با داشتن اسپینینگ در خانه پس از صرف یک صبحانه مفصل می توانید، ورزش صبحگاهی خود را با آن شروع کنید و باعث افزایش گردش خون در بدن شوید تا اکسیژن به مغز شما برسد و روز خوبی را با انرژی زیاد آغاز نمایید.

مربیان اسپینینگ بر حرکات و تکنیک های این تمرین تاکید می کنند که در شکل گیری صحیح ماهیچه ها تاثیر به سزایی خواهد داشت. شما می توانید با تغییر دادن فرم بدن بر روی دوچرخه ثابت در حین تمرین، روی عضلات شکم خود تاثیر بگذارید و ماهیچه های این قسمت را تقویت نمایید.

وقتی می خواهید جهت چربی سوزی از اسپینینگ استفاده کنید، باید میزان ضربان قلب خود بر روی صفحه نمایش دستگاه را چک نمایید و هرگاه به 70 درصد رسید سعی کنید آن را در همین میزان نگه دارید، زیرا 20 دقیقه اول بدن قند های موجود را می سوزاند و پس از آن شروع به سوزاندن چربی های اضافی خواهد کرد. با تنظیم ضربان قلب بر روی دستگاه می توانید به چربی سوزی خود حین تمرین سرعت ببخشید.

میزان کالری سوزی در هر کلاس دوچرخه ثابت 500 کالری است و خوبی آن این است که در هر سطحی که بخواهید می توانید با اسپینینگ خود کار کرده و مجبور به پیروی از سایرین نیستید. شما با شرکت در کلاس ها ی دوچرخه ثابت و قرار گرفتن در کنار اطرافیان انگیزه تان بالا می رود و با دیدن تلاش های آن ها و رکاب زدن سریع شان تشویق به این کار خواهید شد.

همچنین زودتر به هدف خود می رسید و به دلیل دسته جمعی بودن گذر زمان را نخواهید فهمید و به راحتی تمرینات خود را پشت سر می گذارید. کلاس های اسپینینگ شما برای رسیدن به هدف خود، چه تناسب اندام باشد، چه سلامتی تشویق کرده و انگیزه ای زیادی برای ادامه ورزش به شما خواهد داد و همین موجب می شود تا بیشتر تلاش کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :