فواید دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام دادن ورزش با دوچرخه ثابت فعالیت هوازی محسوب می شود که مزایای زیادی برای سلامتی افراد به دنبال دارد. با استفاده از دوچرخه ثابت می توانید علاوه بر تقویت عضلات، چربی سوزی زیادی برای بدن انجام دهید. انجام دادن ورزش هوازی باعث تولید اندروفین در بدن شده که این هورمون در بدن سبب کاهش استرس می شود و در افزایش شادی و نشاط تاثیر زیادی دارد.

داشتن دوچرخه ثابت در خانه حتی برای دوچرخه سواران حرفه ای نیز مفید است و آنها می توانند در گرما و سرمای زیاد که نمی توانند در بیرون ورزش کنند، در خانه ورزش انجام دهند و به تقویت ماهیچه ها کمک کنند و آمادگی بدن آنها از بین نرود.برای قرار دادن دوچرخه ثابت در خانه بهترین فضا را انتخاب کنید تا برای پیاده یا سوار شدن بر روی دستگاه مشکل نداشته باشید. برای استفاده از دوچرخه ثابت تنظیم دسته و زین را فراموش نکنید و به آنها توجه نمایید.

زین را باید طوری تنظیم کنید که کشاله ران شما بیش از اندازه کشیده نشود و زانو ها کمی خم باشند. در زمان رکاب زدن توجه داشته باشید که نباید حرکات شدیدی به لگن وارد کنید تا باعث درد و بی حسی پاهایتان شود.در زمان استفاده از دوچرخه ثابت توجه داشته باشید که دسته دوچرخه رو به جلو قرار داشته و اگر بیش از حد بالا یا پایین قرار داشته باشد فشار زیادی به نشیمن گاه، بازوها، شانه و کمر وارد خواهد شد.

اگر دوچرخه ثابت خود را در جایی مقابل تلویزیون قرار دهید، می توانید در حالی که پدال می زنید سرگرم بوده و مدت زمان بیشتری بدون اینکه متوجه زمان باشید ورزش مفیدی را انجام دهید.برای اینکه بتوانید از رکاب زدن نتیجه خوبی بدست آورید بهتر است به صورت متناوب سرعت پدال زدن خود را کنترل کنید، به طور مثال یعنی 3 دقیقه با سرعت پدال بزنید و بعد با سرعت پایین تری ورزش را ادامه دهید.

با این شیوه ورزش متناوب می توانید ماهیچه پاها را نیز تقویت کره و آنها را عضلانی کنید.در زمان انجام دادن ورزش بر روی دوچرخه ثابت از کمر خود نیز مراقبت کنید تا حالت قوز نداشته باشد و با انجام دادن تمرین های شدید و طولانی دچار کمر درد نشوید.دوچرخه ثابت برای بدن شما می تواند انجام دادن تمرینی کم برخورد باشد با انجام اصول درست دوچرخه سواری می توانید، بدون اینکه به مفاصل و زانوها فشار وارد کنید فعالیت خوبی انجام دهید.

در زمان رکاب زدن به یاد داشته باشید که بخش بالایی بدن خود را شل نگه دارید و شانه ها آزاد باشند تا در حین حرکت به مفاصل فشار وارد نشود.شدت و سختی رکاب زدن را زمانی بالا ببرید که آمادگی جسمانی شما بیشتر شده باشد تا دچار مشکلی نشوید.ورزش با این دوچرخه ثابت سبب می شود به جای خستگی ورزشکار انرژی بیشتری بدست بیاورد و او با نشاط تر از قبل شود.ورزشکار با ورزش بر روی دوچرخه ثابت می تواند کالری سوزی خوبی در بدن انجام دهد و در واقع برای بدن تمرین هوازی را انجام دهد که بتواند اکسیژن خوبی به بدن ارائه دهد و سلامتی آن را ارتقا دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :