سودمند ترین توصیه هایی که در ورزش با تردمیل باید به آن توجه کرد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 19 : 35 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از اولین دستاورد های با ارزش در ورزش با تردمیل ، پیشگیری اولیه و ثانویه از بیماری های قلبی-عروقی است . تحرک اندک عامل اصلی بیماری های قلبی است . احتمال نمایان شدن بیماری قلبی در افرادی که تحرک ندارند بیشتر از آنهایی است که روزی حداقل نیم ساعت تحرک منظم دارند.

افزایش فشار خون اولین عامل ابتلا به بیماری های قلبی است ، ورزش با تردمیل می تواند فشار خون اشخاص را کنترل نماید پس حتما ورزش هوازی توصیه می شود . ورزش های هوازی تری گلیسیرید را کم کرده و باعث افزایش HDL می شود . مقدار بالا بردن HDL به میزان نرمش و ورزش شما بستگی دارد . باید بدانید چه مقدار راه بروید تا HDL افزایش یاید ؟! روزی 12 کیلومتر پیاده روی در هفته ، HDL را افزایش می دهد .

یکی از مهمترین اموری که در ورزش با تردمیل به آن توجه می شود کنترل کیفی وزن است ، ورزش هوازی مانند تردمیل روش اصلی جلوگیری از دیابت است . این ورزش به طور متوسط در طول هفته به عبارتی بیش از 40 دقیقه در هفته ، منجر به کاهش بروز دیابت می شود . ورزش های هوازی منجر به حفظ توده استخوانی دربدن نیز می شوند و توصیه می شود حتما انجام ورزش های هوازی در برنامه های روزانه خود قرار دهید . ورزش با تردمیل باعث می شود تا کیفیت خواب شما تنظیم شده و خواب آلودگی شما نیز کاهش یابد . تمرین های هوازی با به صورت نرمال به سلامت سیستم ایمنی بدن و کاهش بروز خطر سرطان به ویژه سرطان روده ، سینه و پروستات می شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :