زمان مناسب برای ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 آذر 1395 در ساعت 19 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برخی ها بر این اعتقاد دارند که صبح زود به صورتی که فشار کمتر به آنها وارد شود بدوند و بدن خود را گرم کند . بعد از این مورد که حسابی بدن خود را گرم کردند به انجام حرکات ورزشی سنگین تر بپردازند . این امر باعث می شود که بدن حس آمادگی خود را پیدا کند .
اما برخی دیگر بر این معتقدند که نمی توانند از خواب صبح بگذرند و پیش ظهر را به دلیل هوای گرم نمی دوند.

این گونه افراد بهترین زمان ورزش و دویدن بر روی تردمیل را شبها و بعد از شام می دانند..از آنجاییکه هنوز ارتباط خاصی بین ساعت ورزش و سوزاندن کالری پیدا نشده است شما می توانید در هر ساعتی از روز که مایل هستید به ورزش کردن بپردازید.بدن هر فرد بر اساس شیوه زندگی و عادت او نظیر ساعت خوابیدن یا بیدار شدن او معین می شود،تغییر این جابجایی این ساعات ، کار ساده ای نخواهد بود.این تنظیم ساعت بر اساس الگوی شبانه روز و نحوه چرخش زمین تعیین می شود و بر بسیاری از شرایط فیزیکی بدن از جمله سطح هورمونها، تعداد ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن تاثیر گذار است و تغییر هر یک از این شرایط به شیوه ای در هماهنگی و آمادگی بدن برای ورزش کردن موثر و پر رنگ است.

یکی از راههای انتخاب زمان مناسب برای ورزش هر فرد این است که از ساعت بدن خود کمک بگیرد تا زمان مناسب برای پیاده روی یا دویدن بر روی تردمیل را به او نشان دهد در واقع این همان ساعتی ست که شما در آن بیشتر از بقیه ساعات شبانه روز مایل به ورزش کردن هستید.البته عوامل دیگری نظیر شرایط کاری و نحوه زندگی و زمانی که وقت آزاد دارید تا از تردمیل خود استفاده کنید در این انتخاب موثر می باشد.به هر حال شما باید در ورزش کردن زمانی را انتخاب کنید که بتوانید آن را تداوم ببخشید.

هنوز دانشمندان به توافق جامعی برای تعیین بهترین زمان ورزش کردن نرسیده اند. اما بهترین حالت برای هر فرد این است که ورزش کردن در ساعات مختلف شبانه روز را امتحان کند و زمانی که برای او از همه مناسب تر است و می تواند ورزش خود را در آن زمان استمرار بخشد را انتخاب کند.در واقع بهترین زمان ورزش برای هر شخص را باید خود او کشف کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :