روش های صحیح روغن کاری تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل ابزار ورزشی محسوب می شود که برای ورزشکاران و همه افراد جهان بسیار کاربرد دارد. این دستگاه چه در منزل و چه در باشگاه های بدن سازی و ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین تاثیری که تردمیل بر روی کاربران می گذارد، کاهش وزن بوده و از بسیاری بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.تمام این موارد که مطرح شد، به شرطی صورت می پذیرد که هم از تردمیل صحیح استفاده شود و هم در تعمیر و نگهداری آن به طور استاندارد عمل کنید؛ اگر به طور غیر اصولی با تردمیل رفتار کنید، بسیار سریع دچار خرابی می شود.

یکی از قدم هایی که در نگهداری یک دستگاه تردمیل باید مورد نظر قرار بگیرد، روغن کاری آن به صورت دوره ای است که بسیار حائز اهمیت می باشد؛ اگر تردمیل به موقع روغن کاری نشود، غلطک و تسمه آن دچار آسیب شده و موجب خرابی موتور دستگاه می شود.در مورد روغن کاری دستگاه تردمیل باید در انتخاب روغن آن بسیار دقت داشته باشید و روغن مخصوص آن را مورد استفاده قرار بدهید؛ کاربرانی که در منزل خود تردمیل دارند با نگاه انداختن به دفترچه راهنما از زمان و مدل روغن تسمه و گریس غلطک مطلع می شوند؛ در واقع روغن کاری تردمیل از فرسوده شدن تسمه جلوگیری می کند.

روغن تردمیل به نام روغن سیسلیکون معروف است و اغلب همراه دستگاه به مشتری تحویل داده می شود. پس از تمام شده روغن آن را دوباره از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.خیلی ها می پرسند روغن کاری تردمیل به چه روشی باید انجام بشود؟ جواب این سوال را در اینجا توضیح می دهیم.

روغن کاری تردمیل با روغن سیلیکون ضروری است؛ روغن را باید بین نوار تسمه و تخته تردمیل بریزید تا اصطکاک این بخش کم بشود و تسمه نرم و روان تر حرکت کند؛ در این صورت عملیات دویدن و راه رفتن روی تردمیل راحت تر انجام می شود .روغن کاری باید متناسب با زمان استفاده از تردمیل صورت پذیرد، روغن کاری یک امر مهم برای افزایش طول عمر دستگاه است. کاربر هنگامی که تردمیل را تازه خریداری کرده ، نیاز به روغن کاری ندارد؛ ولی پس از 20 ساعت استفاده یا یک ماه باید روغن کاری تسمه انجام بگیرد.

برای روغن کاری در آغاز قسمت تسمه را با دستمال تقریبا خیس و نم زده تمیز کرده؛ سپس تسمه را با فاصله 20 سانتی متر از غلطک جلو، با دست کمی بلند کنید و روغن را به صورت مارپیچ وار زیر تسمه بر روی تخته تردمیل بریزید؛ آنگاه تسمه را رها کنید تا سر جای خود باز گردد و بعد تردمیل را روشن کرده و بگذارید 10 دقیقه با کمترین سرعت کار کند تا روغن در زیر تسمه پخش بشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :