دلایل منطقی برای ورزش با اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیاری از ورزشکاران دو ماراتن، دوچرخه سواران، شنا، دوندگان و ... در تمرینات خود از اسکی فضایی استفاده می کنند؛ این دستگاه علاوه بر این که باعث تناسب اندام و چربی سوزی می شود، در مقایسه با دستگاه های هوازی دیگر و ورزش ایروبیک جذاب تر است.

با اسکی فضایی می توان تمام اعضای بدن خود را به حرکت درآورد؛ کافی است دسته متحرک آن را در دست بگیرید و هماهنگ با حرکت پاها، دستانتان را جلو و عقب ببرید.اسکی فضایی فشار کمی به عضلات وارد می کند و بیشترین بازدهی ورزشی را دارد.ورزش با الپتیکال از بسیاری جهات شبیه به تمرین با تردمیل است، در حالی که اثرات منفی تردمیل را ندارد.

دویدن یک تمرین کم برخورد محسوب می شود؛ چون همواره یک پا با سطح زمین در تماس است؛ در واقع در هر قدم همه وزن بدن بر روی یک پا می افتد؛ اما اسکی فضایی یک دستگاه بدون برخورد شناخته شده است؛ زیرا در تمام طول تمرین دستگاه از حرکات ورزشکار پشتیبانی می کند و به هیچ وجه فشار یا ضربه ای به مفاصل وارد نخواهد شد.

این دستگاه برای کسانی که مشکل درد زانو دارند ایده آل است. تحقیقات نشان داده زمانی که بر روی سطح زمین یا بر روی تردمیل می دوید ماهیچه های چهارسر و همسترینگ فعال می شوند که نتایج خوبی به همراه می آورد؛ اما زمانی که با اسکی فضایی به ورزش می پردازید این نواحی فعال تر شده و هماهنگی بیشتری با یکدیگر پیدا می کنند.

اسکی فضایی پاهای شما را بسیار خوش فرم می کند؛ این دستگاه ماهیچه های بیشتری مانند سرینی بالای باسن، ماهیچه های خارجی و جنبی مفصل ران را فعال می کند؛ در صورتی که به هر دلیلی تصمیم دارید ماهیچه های باسن و مفصل ران را تقویت کنید، اسکی فضایی بهترین انتخاب است.اسکی فضایی فشار بیش از حدی به همسترینگ وارد نمی کند؛ اما به این عضلات فرم می دهد. در تمرین با اسکی فضایی دست، شانه، سینه، سه سر و دو سر بازو به کار گرفته می شوند و سیستم قلبی – عروقی بدن تقویت می شود.

وقتی با اسکی فضایی در حال انجام تمرین هستید وزن خود را بر روی دسته ها نیندازید و به آن ها تکیه ندهید؛ چون در این صورت فرم بدن به هم می ریزد؛ در صورتی که به طریقه صحیح بر روی الپتیکال بایستید و بالاتنه خود را صاف و عمود نگه دارید ناحیه شکم نیز وارد تمرین شده و چربی های این منطقه نیز آب می شوند.این دستگاه موجب بهبود وضعیت قلبی – عروقی شده دوام عضلات پایین تنه را افزایش می دهد و عضلات بالاتنه را هم تقویت می کند؛ توسط آن می توان یک تمرین کامل انجام داد.

اسکی فضایی در مقایسه با تردمیل کوچکتر است؛ بنابراین فضای کمتری اشغال می کند و به راحتی می توان آن را حمل کرده؛ البته بسیاری از تردمیل های امروزی نیز قابلیت تاشوندگی دارند و در مواقعی که مورد استفاده قرار نمی گیرند می توان آن ها را جمع کرد تا فضای منزل بیهوده اشغال نشود.تمرین با اسکی فضایی راحت تر می باشد و همان طور که گفتیم فشار کمتری به عضلات و مفاصل وارد می کند. اگر در منزل مشکل کمبود فضا دارید، اسکی فضایی گزینه بهتری است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :