دلایل اصلی استفاده از اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 شهریور 1395 در ساعت 11 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در رشته های مختلف ورزشی از جمله شنا، دو میدانی، دوچرخه سواری و... از الپتیکال جهت دستیابی به آمادگی بدنی و گاهی کاهش وزن استفاده می کنند.

حقیقت این است که تمرین با الپتیکال علاوه بر اینکه از سایر دستگاه های ورزشی هوازی جذاب ترمی باشد، باعث ایجاد فشار کمتری نیز بر بدن می شود.این دستگاه فعالیتی کلی برای تمام اندامها ایجاد میکند بنابراین ورزشی مناسب برای دستیابی به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می باشد.

استفاد از اسکی فضایی پنج دلیل عمده دارد:

فشار کمتر بر مفاصل همراه با بیشترین بازده

دستگاه الپتیکال توسط فردی طراحی واختراع شد که ایده حرکت به همراه ثبت فیلم از دخترش در کنارماشین را انجام داد، پس از آن این نوع دویدن با استفاده از ماشینی که فشار کمی بر مفاصل وارد میکند را تحقق بخشید.

طبق مطالعات علمی انجام شده در مقایسه بین دو دستگاه تردمیل و الپتیکال دانشمندان به این نتیجه دست یافتند که ورزش با استفاده از الپتیکال کاملاً شبیه به تردمیل است اما تاثیر منفی و فشار وارده بر مفاصلل در الپتیکال بسیار کمتر از تردمیل می باشد.در نتیجه شما به راحتی می توانید از الپتیکال جهت کاهش وزن استفاده کنید بدون اینکه به مفاصل و زانو شما فشاری وارد شود.

تقویت ماهیچه چهار سر ران

انجام مطالعات دیگری که میزان فعالیت ماهیچه های چهار سر ران و همسترینگ را در زمان دویدن در خیابان، با استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال را بررسی میکرد نشان داد که دستگاه الپتیکال در مقایسه با روش های دیگر بهتر عمل میکند و بر روی ماهیچه های چهارسر ران و همسترینگ تاثیر بیشتری می گذارد.

همچنین زمانی که با استفاده از الپتیکال حرکت معکوس انجام می دهید درگیری ماهیچه های همسترینگ در این حالت بسیار مشهودتر از حالت قبل است.بنابراین دستگاه الپتیکال برای افرادی که پاهای ضعفی دارند و می خواهند آنها را تقویت کنند گزینه مناسبی می باشد.
تقویت ماهیچه هایی که در بیشتر دوندگان ضعیف می باشد

استفاده از الپتیکال همچنین سبب می شود ماهیچه هایی که در هنگام دوچرخه سواری یا پیاده روی کمتر فعالیت دارند و ضعیف می باشند همانند سرینی بالا و مفاصل خارجی ران فعالیت بیشتری کنند و در نتیجه تقویت شوند. برای افرادی که مایل هستند ماهیچه های باسن و ران خود را تقویت نمایند، بدون اینکه به همسترینگ آنها فشاری وارد شود توصیه میکنیم که از اسکی فضایی استفاده کنند. این امر خصوصاً برای دوچرخه سواران و دوندگان واجب ست.

فعالیت قسمت فوقانی بدن و ماهیچه های شکم

در تمرینی با استفاده از اسکی فضایی که موجب فعالیت اندامهای فوقانی نظیر دستها، شانه، سینه و بازو است می توان به صورت ترکیبی در یک تمرین قلبی عروقی با پایین تنه و بالا تنه کار کرد.

همچنین قرار گرفتن در یک وضعیت قائم بر روی اسکی فضایی سبب می شود تا عضلات بیشتری در قسمت شکم و سینه به فعالیت وادار شودد.رها کردن دسته های الپتیکال در بعضی مواقع تمرین تعادل بدن شما را افزایش می دهد.

در نتیجه شما با استفاده از این دستگاه می توانید بر روی ماهیچه بالاتنه مثل شکم و سینه کار کنید و آنها را تقویت نمایید.

اندازه کوچکتر و جابجایی ساده الپتیکال

جابجایی الپتیکال به نسبت تردمیل بسیار ساده تر است همچنین از لحاظ اندازه کوچکتر می باشد و فضای کمتری را اشغال می کند.در حال حاضر الپتیکال هایی در بازار وجود دارند که به سادگی تا می شوند و حمل ونقل ساده ای دارند حتی می توان آنها را در صندوق عقب خودرو جای داد.

پس برای افرادی که فضای کافی برای قرار دادن تردمیل یا دوچرخه ثابت را ندارند الپتیکال گزینه مناسبی می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :