در منزل به تناسب اندام برسید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بعضی از افراد به هردلیلی ورزش در داخل منزل را به باشگاه رفتن یا انجام تمرینات ورزشی در پارک ترجیح می دهند. برای اغلب کسانی که به ورزش رو می آورند؛ آب کردن چربی های اضافه شکم و پهلو و رسیدن به تناسب اندام در الویت قرار دارد.افرادی که چربی زیادی در نواحی مختلف بدن خود ذخیره دارند باید بدانند بدون انجام تمرینات هوازی نمی توانند به کاهش وزن برسند؛ تمرینات هوازی به فعالیت هایی گفته می شود که در مدت نسبتاً طولانی و با شدت متوسط انجام می شود.

برای قرار گرفتن در سیستم هوازی بهتر است از دستگاه های هوازی همچون تردمیل، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و... استفاده کنید؛ روزانه بر روی این دستگاه ها به مدت 20 الی 30 دقیقه به انجام تمرین بپردازید و پس از آن حرکاتی مانند دراز و نشست و پای کرال انجام بدهید.تمرینات بی هوازی و قدرتی مانند دراز و نشست کار زیادی برای لاغری انجام نمی دهند؛ این تمرینات فقط به سفت شدن عضلات کمک می کنند و به عضلات درگیر را فرم می دهند.

زمانی که فرد در سیستم هوازی ورزش می کند، ضربان قلب بالا می رود و اکسیژن رسانی به قسمت های مختلف بدن افزایش می یابد؛ در نتیجه سوخت و ساز افزایش می یابد و چربی سوزی رخ می دهد.بدن در 15 الی 20 دقیقه نخست ورزش فقط قند می سوزاند و پس از پایان قندهای موجود به سراغ سلول های چربی می رود؛ به همین دلیل توصیه می کنیم جلسات ورزش را بیش از 20 دقیقه ادامه بدهید.یکی دیگر از مزیت های ورزش هوازی این است که اگر به شیوه صحیح انجام بشود چربی سوزی تا ساعت ها پس از اتمام تمرینات ادامه خواهد داشت.

تردمیل دستگاهی است که عضلات چهارسر ران، سرینی، عضلات دوقلو و همچنین عضلات شکم را درگیر می کند و به پایین تنه فرم بسیار مطلوبی می دهد؛ بر روی این دستگاه به محض این تعادل خود را به دست آوردید باید دسته ها را رها کرده و دست ها را مانند زمانی که بر روی زمین می دوید، هم زمان با حرکت پاها به عقب و جلو ببرید؛ بدین ترتیب بالا تنه نیز وارد تمرین می شود.

در میان دستگاه های ورزشی الپتیکال یا همان اسکی فضایی دستگاهی است که با گرفتن دسته های آن تمام اعضای بدن فعال می شود. الپتیکال ورزش دویدن ملایم را شبیه سازی می کند و انجام تمرین بر روی آن بسیار ساده می باشد؛ این دستگاه کمترین فشار ممکن را به عضلات وارد می کند و دستگاه ایده آلی است.از طرفی تردمیل یک دستگاه تطبیق پذیر می باشد که بر روی آن می توان از سطح بسیار خفیف که راه رفتن آهسته است تا سطح بسیار شدید که دویدن با سرعت می باشد، تمرین انجام داد و به نتایج فوق العاده ای دست یافت.

این که تصمیم بگیرید با چه وسیله ای تمرین انجام بدهید به سلیقه و شکل ظاهری بدن شما بستگی دارد. تردمیل دستگاهی است که برای حرفه ای ها بسیار مناسب می باشد؛ چون این افراد علاقمند هستند تمرینات سطح بالاتری انجام بدهند.اسکی فضایی نیز دستگاه خوبی است که می توان به صورت روزانه با آن تمرین انجام داد؛ پس از ورزش با این دستگاه به زمان زیادی برای ریکاوری نیاز ندارید.

ترکیب رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت و تردمیل به افرادی که اضافه وزن زیادی دارند و می خواهند هر چه سریع تر به تناسب اندام دست پیدا کنند توصیه می شود. این دو دستگاه در کنار یکدیگر عضلات گوناگونی را به کار می گیرند و بسیار اثر بخش هستند؛ ضمن این که تنوع بسیار خوبی ایجاد می کنند.

به اصل تنوع در ورزش می بایست توجه ویژه ای داشته باشیم؛ زیرا بدن به حرکات تکراری عادت کرده و دیگر به آن ها پاسخ نمی دهد؛ حتی دویدن طولانی مدت و یکنواخت پس از مدتی به یک کار تکراری تبدیل می شود؛ برای پیشگیری از فلات تمرینی توصیه می شود تمرینات را به روش تناوبی انجام بدهید و هر ماه بر شدت تمرینات بیفزایید.

کمی فشار در حین ورزش قدرت بدنی را افزایش داده و موجب می شود تراکم استخوان ها افزایش پیدا کند. افزایش شدت تمرینات به عنوان یکی از اصول ورزشی که به آن اصل اضافه بار می گویند؛ شناخته شده است. سرعت و زمان 2 فاکتوری هستند که با افزایش هر یک از آن ها می توان شدت تمرینات را افزایش داد. پس از پایان تمرین هوازی از دستگاه پایین آمده و با انجام حرکات کششی بدن خود را سرد نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :