در زمان گرسنگی چه غذاهایی را نخوریم؟!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 دی 1397 در ساعت 12 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آیا احساس گرسنگی حسی عادی است یا ما به دلیل تلقین های دوره رژیم غذایی مان آن را متوجه می شویم؟ در طول روز اگر اهل هله و هوله خوردن نباشید حتما گرسنه شده اید و این حس را تجربه کرده اید که یک احساس عادی به نظر می رسد و پزشکان این حس را نشانه آن می دانند که بدن شما درست کار می کند و بدن فقط برای دریافت انرژی تازه و فعالیت احتیاج به سوخت تازه ای دارد. گرسنگی را باید کنترل کرد تا با از دست دادن اختیار زیاده روی در خوردن نکنید و دچار اضافه وزن نشوید.

هستند افرادی که در زمانی که احساس گرسنگی دارند هر چیزی که دم دست شان است را به مقدار زیادی می خورند و به میزان کالری دریافتی شان توجهی ندارند و بعد از مدتی با مشکل اضافه وزن روبه رو می شوند و نمی دانند آن را چگونه از بین ببرند. پس بهتر است قبل از اینکه دچار اضافه وزنی شوید سعی کنید درست و حساب شده غذا بخورید و فعالیتی ورزشی داشته باشید و گرسنگی تان را کنترل نمایید.

**این را به خاطر بسپارید در زمان هایی که گرسنه هستید اول تشخیص دهید که این حس گرسنگی بوده یا تشنگی و با خوردن آب و نه نوشیدنی مصنوعی که پر از مواد قندی است تشنگی تان را برطرف کنید. گاهی این دو حس قابل تشخیص نیست و شما اشتباها به سراغ غذا و رساندن کالری بیشتر می روید.

آب میوه مصنوعی نخورید، زیرا کالری بسیار زیادی را به یکباره به بدن تان انرژی زیادی می رساند و به جای آن میوه بخورید تا هم سیر شوید و هم میل به قند و میوه تان بر طرف شود.

**زمانی که گرسنه هستید شکلات نخورید. درست است که انواع شکلات امروزه بسیار هوس انگیز هستند، اما بهتر است بدایند راه حل خوبی برای بر طرف کردن احساس گرسنگی تان نیستند. میدانید که شکلات ها از چربی و شکر زیادی تولید شده اند که با خوردن آنها فقط کالری به بدن تان وارد خواهید کرد و نه تنها سیر نخواهید شد، بلکه بعد از گذشت 5 الی 10 دقیقه بیشتر از قبل گرسنه خواهید شد. جالب است برای اطلاع بیشتر بدانید هر 20 گرم شکلات حدود 100 کالری دارد و حال در نظر بگیرید برای سوزاندن این 100 کالری چه مدت زمانی را باید راه بروید و فعالیت کنید!

** در زمانی که احساس گرسنگی دارید نان و پنیر نخورید! بله درست خواندید در زمان گرسنگی یکی از کارهایی که نباید انجام دهید خوردن نان و پنیر است. این ایده فکر خوبی برای شما نیست و برای وعده عصر و میان وعده شما زیاد است. پنیر حاوی نمک زیادی بوده و می تواند حس چشایی شما را تحریک کند و شما با میل بیشتری در وعده بعدی غذا بخورید و اشتهای بیشتری داشته باشید. در زمان دوره رژیم تان بهتر است از پنیرهای کم چرب و کم نمک استفاده کنید و البته به نانی هم که می خورید توجه کنید و این را فرتموش نکنید که نان های سفید برای شما ضرر زیادی دارند و این را در نظر بگیرید زیاده روی در هر غذایی برای شما خوب نیست و کالری زیادی را به بدن تان وارد می کند. یک ‌چهارم باگت و 40 گرم پنیر برای رفع گرسنگی شما کافی است و نباید در این کار هم زیاده روی کنید.

** در زمان گرسنگی فوری به سراغ خوردن کیک یا شیرین نروید. میزان کالری این مواد بسیار زیاد است و اگر کمی توجه کرده باشید بر روی بسته بندی این میزان ها درج شده است و بهتر است از خوردن آنها صرف نظر کنید و به جای آنها از میوه و سبزیجات تازه که حجم زیادی از معده شما را اشغال می کنند مصرف کنید تا هم سیر شوید و هم کالری کم به بدن تان رسانده باشید. این را به یاد دارید که یک از رکن های اصلی رسیدن به تناسب اندام انجام دادن ورزش است و اگر بتوانید این روال را به صورت روزانه و منظم تکرار کنید مشاهده خواهید کرد حتی گرسنگی تان را کنترل کرده اید و و البته انرژی بیشتری برای مقابله با آن خواهید داشت.

سرما یا گرمای هوا و مشغله های زندگی اگر اجازه نمی دهند به باشگاه بروید یا بیرون از خانه فعالیت داشته باشید و حداقل پیاده روی کنید بهتر است با کمک دستگاه های هوازی خانگی مانند تردمیل خانگی حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی را در خانه انجام دهید. ورزش برعکس تفکر عوام می تواند گرسنگی شما را کنترل کرده و سیگنال های گرسنگی که از مغز منتقل می شود را خنثی کند. یکی از عوامل پرخوری و بر هم زدن رژیم غذایی بیکاری است و به همین دلیل افراد بیشتر زمان تماشای فیلم خوراکی بیشتری می خورند و ورزش این هورمون ها تنظیم کرده و می توانید راحت تر خود را کنترل نمایید.

این را فراموش نکنید اینکه در طول رژیم کمی احساس گرسنگی داشته باشید عادی است و با رخ دادن این موضوع هول نشوید و به فکر سیر بودن تان نباشید و این امر به این دلیل است که شما در طول روز کالری کمتری دریافت خواهید کرد و مسلما کمی احساس خالی بودن معده و گرسنگی خواهید داشت. با خوردن میوه و سبزیجات تازه مانند: هویج، کل، کاهو، کلم و ... می توانید هم سیر شوید و هم کالری کمی وارد بدن تان کنید. حس بدی از گرسنگی نداشته باشید و این حال را مترادف با از دست دادن چربی ها و سوختن آنها بدانید و از آن خوشحال باشید. به نکاتی که به شما یاد آوری کردیم عمل کنید تا کمتر اذیت شوید و خدای ناکرده دچار درد معده و بیماری های دیگر نشوید و بتوانید با تنی سالم به تناسب اندام برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :