در زمان تمرین با تردمیل چه موزیکی گوش دهیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از موثر ترین دستگاه های هوازی است، که باعث تناسب اندام شما و نیز سلامتی قلب تان می شود. کافی است روزی 10 دقیقه با این دستگاه هوازی تمرین کنید تا خود اثرات مثبت آن بر اندام و روحیه را ببینید. تردمیل موجب افزایش گردش خون در بدن می شود و سطح سروتونین را بالا می برد، همین عمل حس خوب را در کل روز به شما خواهد داد. نقش کاهش استرس های زندگی، بر سلامت و احساس بهبود جسمانی و روانی بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده است و انجام فعالیت های ورزشی مرتب روزانه، موجب افزایش هرچه بیشتر سرتونین خواهد شد.

حال به این فکر کنید که دویدن بر روی تردمیل که ورزش روحیه بخشی است، با گوش دادن موسیقی همراه شود. موزیک خود به تنهایی روشی متمایز برای افزایش روحیه شما است و وقتی به آن گوش می دهید، باعث ترشح اندورفین در مغز خواهد شد، مخصوصا اگر موسیقی مورد علاقه شما باشد این تاثیر خیلی قوی تر می شود. اندورفین حس مثبتی در بدن ایجاد می کند و باعث تغییر نگرش و مثبت اندیشی افراد می شود.

وقتی در حال تمرین با تردمیل یا هر دستگاه ورزشی هوازی دیگری هستید، بهترین راه این است که با هدفون به گوش دادن موزیک بپردازید زیرا ورزش در محیط بسته باعث ایجاد حالتی یکنواخت البته در برخی افراد خواهد شد، که موجب کسلی و دلزدگی از تمرین می شود. طبق تحقیقات انجام شده موزیک به 3 روش شما را در تمرینات با دستگاه هوازی کمک می کند و موجب بالا رفتن راندمان ورزشکار حین تمرین خواهد شد:

اولین نکته: همانطور که در بالا گفتیم، گوش دادن به موزیک به دلیل ترشح اندورفین موجب آرامش بخشیدن می شود و به همین دلیل استرس در افراد را پایین خواهد آورد. برخی از موسیقی ها اعتماد به نفس را بالا برده و حس رزم آوری را حین تمرین به شما القا می کند، مثلا موزیک های کلامی و حماسی از این جمله هستند.

دومین نکته: موسیقی در موقع ورزش باعث می شود ورزشکار گذر زمان را متوجه نشده و به همین دلیل از خسته شدن جلوگیری خواهد کرد. گوش دادن به موزیک ذهن را درگیر می کند، مخصوصا اگر موسیقی مورد علاقه شما باشد و به همین دلیل است که در موقع ورزش، نخواهید فهمید که چه زمانی را پشت سر گذاشته اید.

سومین نکته: موسیقی انجام حرکات ریتمیک حین تمرین را آسان می نماید و باعث سریعتر شدن ورزشکار می شود. اگر در حین تمرین موزیکی که ریتمیک است گوش دهید، حرکات تان از ریتم آن پیروی خواهد کرد.

در این مقاله شما را راهنمایی کردیم تا بتوانید حین تمرینات خود از انجام آن نیز لذت برده و گذر زمان را متوجه نشوید. از آن جایی که موسیقی و تمرین همزمان با هم، باعث تحرک بیشتر شما در تمرینات خواهد شد، سعی کنید در موقع ورزش ضربان قلب خود را بررسی نمایید، تا از میزان 80 درصد بالاتر نرود زیرا باعث نفس تنگی می شود، یا به اصطلاح شخص از نفس می افتد.

اگر هدف شما از تمرین، چربی سوزی است، زمانی بیشترین میزان کالری را از دست خواهید داد، که ضربان قلب شما حداکثر 70 درصد باشد. در هنگام تمرینات، اکسیژن فاکتور مهمی است که نتیجه چربی سوزی به آن بستگی دارد و موقع ورزش باید فشار تمرین بیش از حد نبوده و به صورتی باشد که شما بتوانید صحبت کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :