تمرین کاردیو با اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 11 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

تمرینات کاردیو (هوازی) نوعی از تمرینات ورزشی هستند که موجب افزایش ضربان قلب می شود و به همین خاطر گردش خون را در بدن بهبود بخشیده و سبب میشود تا اکسیژن و غذا به میزان بیشتر و به شیوه بهتری به اندام های شما برسد؛ که این وضعیت برای بدن بسیار مفید می باشد.مدت زمان انجام تمرینات کاردیو اصولاً طولانی و بیشتر از 20 دقیقه می باشد.

در حقیقت انجام تمرینات کاردیو (هوازی) سبب می گردد، ضربان قلب فرد بیش از 60 تا 75 درصد وضعیت عادی بالا رود و بسته به میزان و شدت تمرین تا مدتی در این وضعیت باقی بماند.همانطور که می دانید بعضی تمرینات قدرتی از جمله وزنه زدن سبب افزایش ضربان قلب تا این میزان می گردد، ولی از آنجایی که مدت آن کوتاه است و دقیقاً پس از پایان تمرینات ضربان قلب به وضعیت پیش از آن باز می گردد، بنابراین جزء تمرینات کاردیو به حساب نمی آید.

اسکی فضایی از جمله تجهیزات ورزشی فیتنس می باشد که ورزش با آن یک تمرین کاردیوی خوب است و از طریق آن می توان به راحتی به کاهش وزن و تناسب اندام رسید.فعالیت داشتن سبب می گردد تا میزان کالری سوزی در بدن بالا رود و هرچقدر شدت این فعالیت بیشتر باشد، میزان کالری سوزی بالاتر است و شخص زودتر به کاهش وزن می رسد.

همانگونه که می دانید قلب از بافت های عضلانی تشکیل شده است بنابراین قلب انسان مانند عضلات قسمت های دیگر بدن با انجام ورزش تقویت میگردد.پس کسانی که به اندازه کافی از عضله های قلبشان استفاده نمی کنند، خیلی زود بافت عضلات قلبشان ضعیف شده و مقاومت آن کم می شود.

بنابراین اگر می خواهید قلب قوی و سالمی داشته باشید بهترین راه انجام تمرینات کاردیو می باشد که از جمله راههای انجام آن استفاده از اسکی فضایی است.

الپتیکال یا همان اسکی فضایی دستگاهی ست که موجب فعالیت و تحرک تمام قسمتهای بدن فرد می شود و به همین دلیل مقدار مصرف کالری را در بدن بالا می برد، درنتیجه بدن به اکسیژن و مواد غذایی بیشتری نیاز پیدا می کند، سیستم گردش خون را تقویت کرده، از بیشتر حجم ریه ها استفاده می کند، رگ ها را مستحکم تر کرده و در نهایت سبب عملکرد بهتر سیستم قلبی عروقی می شود.

انجام تمرینات کاردیو مثل اسکی فضایی استهلاک قلب را کمتر میکند، به اینگونه که قلب افراد عادی در وضعیت نرمال حدود 80 تا 90 تپش در دقیقه دارد و این در حالی ست که قلب ورزشکاران در یک دقیقه بین 60تا 70 ضربه دارد. بنابراین انجام ورزش کاردیو موجب کاهش استهلاک بدن به ویژه در قلب می شود.

علاوه بر قلب انجام تمرینات هوازی تاثیرات زیاد و مثبتی هم بر روی مغز افراد دارد و موجب عملکرد بهتر مغز می شود و آن را جوان تر نگاه میدارد.وجود یک ارتباط عمیق میان قلب و مغز سبب می شود تا زمانی که قلب فرد بهتر فعالیت می کند و خون را بهتر به مغز پمپاژ می کند، مغز اکسیژن و مواد معدنی بیشتری دریافت می کند و سبب میشود تا بهتر فعالیت نماید.بنابراین استفاده مرتب از دستگاه الپتیکال که تمرینی کاردیو ست موجب طراوت و شادابی مغز و عملکرد بهتر آن میگردد. تمرینات کاردیو همچنین قوه تفکر و تمرکز فرد را بالا می برد و موجب می شود تا شخص بتواند چند مسئله مختلف را در آن واحد تحلیل نماید.به همین علت انجام بازی و ورزشهای هوازی برای کودکان مفید است و توصیه می گردد،این کار سبب می شود تا قدرت فراگیری آنها بالاتر رود.

اشخاصی که به بیماری افسردگی مبتلا هستند یا خلق تنگی دارند؛علت این امر کمی اندروفین در بدن آنها می باشد. در حقیقت اندروفین هورمونی ست که با افسردگی مقابله می کند و اگر ترشح آن دچار مشکل شود شخص افسرده می گردد.در نتیجه شما برای رهایی از این مشکل باید یا از داروهای ضد افسردگی که تنظیم کننده این هورمون ها هستند استفاده نمایید و یا با انجام ورزش های کاردیو نظیر اسکی فضایی میزان اندروفین بدن را افزایش داده و در نتیجه با افسردگی و انواع بیماری های عصبی مبارزه کنید.

ورزش کردن با اسکی فضایی خواب فرد را هم تنظیم می کند و راهی برای مبارزه با مشکلات کم خوابی و یا بی خوابی در افراد می باشد.تحقیقات نشان داده است که حداقل نیمی از مردم کره زمین دچار اختلالاتی در خواب خود هستند و بیشتر آنها برای رفع این مشکل از داروهای خواب آور استفاده می نمایند.آنها نمی دانند که داروهای خواب آور در بسیاری از مواقع موجب مرگ زودرس در افراد می شود.اما راه حل مفید و علمی و حتی بسیار تاثیر گذارتر از داروهای خواب آور در بسیاری از موارد انجام تمرینات کاردیو می باشد.شما می توانید با استفاده از اسکی فضایی تا حدود زیادی این مشکل را تعدیل نمایید و از تاثیرات مثبتی که بر روح و روان شما دارد بهره مند شوید بعلاوه از عوارض بسیار داروهای خواب آور و اعصاب در امان بمانید.

الپتیکال نیز همانند هر ورزش کاردیو دیگر سبب می شود تا تراکم استخوانهای شما بالا رفته و در نتیجه از پوکی استخوان در امان بمانید.بسیاری از افراد در سنین بالاتر به پوکی استخوان مبتلا می شوند این پوکی استخوان بیشتر در خانم ها و افرادی که فعالیت بدنی کمی دارند دیده می شود.

پس جهت جلوگیری از ابتلا به این بیماری بهتر است تا همه افراد در سنین کم ورزش کردن به ویژه فعالیت های هوازی را شروع کنند و از این طریق تراکم استخوانهای خود را افزایش دهند و عضلات و ماهیچه های پیرامون استخوانهای خود را تقویت نمایند و احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش دهند.

ورزش های هوازی همچنین موجب افزایش حس اعتماد به نفس در اشخاص می شود و یکی از علل این امر دستیابی به کاهش وزن و تناسب اندام در افراد است که سبب می شود کم کم فرد نسبت به وضعیت ظاهری خود احساس رضایت نموده و اعتماد به نفس او بالا رود.بنابراین همانگونه که ذکر کردیم استفاده از اسکی فضایی به عنوان یک ورزش کاردیو برای افراد بسیار مفید است و با جای دادن آن در برنامه روزانه خود می توانید از مزایای زیاد آن بهره مند گردید.

ارسال نظر

مهدی عسگری : 6565
0 0
چه تمرین خوبی ممنون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :