تمرینات خانگی برای خانم های خانه دار

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عقب ماندن از تمرین حین ورزش در باشگاه باعث ایجاد حس بد می شود، همین حس شما را از تمرین در باشگاه سرد کرده و نمی گذارد به اهداف خود در راستای کم کردن کالری و چربی سوزی برسید، اما به هر حال در باشگاه های ورزشی شما را بر اساس توانایی بدنتان تقسیم بندی نمی کنند. احتمالا کسانی که در ردیف اول و پشت مربی به انجام تمرینات می پردازند قطعا خود را به سطح مطلوب تری رسانده اند، کما اینکه آن ها نیز روزی همانند شما بوده اند.

بسیاری از افراد غیر از رقابتی که در باشگاه های ورزشی است بیشتر به فکر سلامت قلب و عروق خود و هچنین تناسب اندام هستند وعلاقه ای به رقابت کردن در باشگاه با سایرین را ندارند.در صورتی که محیط باشگاه برای شما خوشایند نیست و نیز به دنبال آرامش خاص در حین ورزش و محیطی آرام و بی دقدقه هستید می توانید ورزش را در محیط منزل خود با استفاده از یه دستگاه تردمیل خانگی شروع کنید و از فواید داشتن فعالیت بدنی بهرمند شوید.

دستگاه های هوازی همچون تردمیل که باعث می شود چربی سوزی و فعالیت بدنی خود را تا هر مقدار که می خواهید بالا برده و یا عضله سازی کنید، و لذت ورزش در محیط خانه را بچشید. گرچه با وجود داشتن یک تردمیل خانگی نیازی به فشار آوردن نیست و هر چه پیوسته و مداوم به ورزش بپردازید باعث تاثیرات مثبت در کم کردن کالری بدن خود خواهید شد، گوش دادن به موسیقی دلخواه حین ورزش و یا رسیدن به امور خانه برای خانم های خانه دار خود یک مزیت به حساب می اید.

در هنگام انتخاب تمرین بر روی دستگاه تردمیل خانگی شرایط بدنی خود را در نظر بگیرید، از پیاده روی آهسته تا دویدن سریع، میتوانید دستگاه خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید.ورزش در خانه تاثیرات چشم گیری در درمان افسردگی و استرس های روزانه دارد، با ورزش اعتماد به نفس شما چند برابر شده و فرد اجتماعی تری خواهید شد. پژوهشگران معتقدند ورزش در خانه به صورت مستمر از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری می کند، اکثر خانم ها فرصت کافی برای ورزش کردن ندارند به همین دلیل خود را از داشتن فعالیت های بدنی محروم می کنند، دستگاه های هوازی همچون تردمیل خانگی در این زمینه بسیار ماثر بوده اند.

زمانی که بر روی تردمیل راه میروید و یا می دوید بدن ناچار به تحمل وزن خود در مقابل جازبه زمین بوده، در نتیجه این فعالیت باعث رشد بافت استخوان شده این حالت عمدتا در پاها اتفاق می افتد زیرا پاها بیشترین وزن را متحمل می شوند، مزیت دویدن بر روی تردمیل در مقایسه با دویدن در سطح زمین این است که دستگاه های تردمیل مجهز به ضربه گیرهای گوناگونی هستند که از مفاصل، ستون فقرات و عضلات ورزشکار محافظت می کنند.

تنها بانوانی نمی توانند از تردمیل استفاه کنند که دچار بیماری های مفاصل پا و یا پوکی استخوان هستند، اما یکی از رایج ترین بیماری هایی که امروزه در بین زنان و دختران جوان شایع شده است ابتلا به تخمدان پلی کیستیک است. این بیماری اکثرا در خانم های با وزن بالا دیده می شود، که علت آن بالا رفتن سطح هورمون های مردانه می باشد، بانوانی که درگیر این بیماری هستند باید به انجام دادن روزانه ورزش های هوازی بپردازند، که خوشبختانه وجود تردمیل خانگی این مسئله را حل کرده است.تنبلی تخمدان در بعضی مواقع باعث یائسگی زودرس شده، به همین علت این روزها روی ورزش بانوان بسیار تاکید می شود، اما اغلب خانم ها به دلیل مشغله زیاد و محدودیت های زمانی و مکانی نمی توانند از منزل خارج شوند.

کار با دستگاه های هوازی به خصوص تردمیل یکی از بهترین راه کار ها برای این گونه افراد می باشد، بانوانی که قاعدگی نا منظم دارند اگر به طور مداوم و با برنامه مدت 3 ماه روزانه 30 دقیقه بر روی تردمیل خانگی بدوند یا راه بروند، نتیجه استفاده از این دستگاه را در حل مشکل خود خواهند دید. در واقع درمان این بیماری ها فقط با افزایش تحرک بیشتر می باشد، متخصصان بر این باورند زنانی که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار می دهند کمتر با بیماری هایی از این قبیل مواجه خواهند شد.

به همین علت به خانم های خانه دار توصیه می شود در صورت نداشتن وقت مورد نیاز برای ورزش در خارج از محیط خانه حتما به فکر تهیه یک تردمیل خانگی باشند، مدت 30 دقیقه دویدن بر روی تردمیل خانگی به اندازه ورزش یوگا آرامش بخش می باشد.گذشته از همه این مباحث ورزش عمر افراد را طولانی کرده و در عملکرد قلب و عروق تاثیر بسیار شایانی دارد، زیرا در هنگام دویدن بر روی تردمیل مغز هورمون اندورفین آزاد می کند که این هورمون باعث خلق و خوی خوش در انسان و ایجاد شادی و سر زندگی می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :