تمرینات اصولی و تاثیرگذار با دوچرخه ثابت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمرین با دوچرخه ثابت ، مانند دوچرخه سواری در فضای بیرون است البته با این تفاوت که شما در خانه با محیط آرام و مورد علاقه تان به ورزش می پردازید. اگر در تمرینات اصول و قواعد پایه رعایت شود، بی شک از تمرینات خود بهترین نتیجه را خواهید گرفت؛ به این صورت که قلب و ریه شما کاملا تقویت شده فشار خون و انسداد رگ ها نیز از بین خواهد رفت.با ما همراه باشید تا اصول پایه تمرینات دوچرخه ثابت را به شما آموزش دهیم:

اولین گام؛ در تمرین اصولی دوچرخه ثابت، یک تمرین طولانی می باشد، که با سرعتی ملایم و متعادل صورت می گیرد. با یک گرم کردن سبک به مدت 5 دقیقه طول می کشد تا حرارت بدن بالا رفته به اصطلاح بدنتان گرم شود. هدف اصلی از این تمرین کاهش وزن می باشد. در صورت نداشتن وقت کافی می توانید در طول روز چندبار این حرکت را انجام دهید.

دومین گام؛ تمرینات پی در پی با دوچرخه ثابت می باشد، این تمرین جهت کاهش سوخت و ساز بدن و مقدار زیاد کالری است. برای اجرای این تمرین شما ابتدا به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کرده و پس از آن به مدت 20 دقیقه با بیشترین توان رکاب بزنید، سپس سرعت خود را به نصف کاهش داده برای 40 ثانیه دوباره با تمام توان رکاب بزنید. برای ادامه تمرین به صورت پی در پی استراحت کرده و به حالت سبک آن را پایان دهید.

سومین گام تمرینات؛ که با یک گرم کردن سبک شروع می شود و باعث سوزاندن کالری زیادی خواهد شد و متابولیسم بدن را افزایش خواهد داد، اغلب این تمرین، با تمرینات بدنسازی همراه می باشد. به مدت 20 ثانیه با حداکثر سرعت رکاب بزنید و 10 ثانیه استراحت کنید و به همین ترتیب 8 بار تکرار می کنید و انجام آن به مدت 5 دقیقه طول می کشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :