تاثیر ورزش صبحگاهی در زندگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عادت کردن به ورزش آن هم در ابتدای صبح البته پس از صرف یک صبحانه مفصل یکی از بهترین عادت های دنیاست. با دقت به افرادی که روزانه ورزش می کنند کاملا مشخص است که از روحیه فوق العاده بالایی برخوردارند و اکثرا افرادی با انرژی مثبت هستند. تمرینات روزانه برای این دسته از افراد مانند یک قرص نیروبخش عمل می کند تا در طول روز با اراده کارها یشان را دنبال کنند.

خیلی ها با تهیه یک تردمیل در محیط خانه،انجام ورزش را با تمرینات متنوع، برای خود راحت کرده اند و هر روز صبح با دیدن دستگاه ناخودآگاه به سمت ورزش کشیده می شوند. این وسیله ورزشی هوازی به شما کمک می کند در هر زمان از روز بتوانید از آن استفاده کنید، مخصوصا اینکه با وجود تردمیل های جدیدی که امروزه به بازار آمده است و انواع تمرینات را در خود ذخیره دارند می توان به راحتی تمرینات متنوعی را به صورت اصولی با دویدن بر روی دستگاه انجام داد و از ورزش کردن آن هم در اول صبح لذت برد.

ورزش صبحگاهی به دلیل تنظیم کردن بدن به طور خودکار باعث تاثیرات فراوانی در سلامتی و شادابی می شود. اصولا کسانی که هر روز صبح ورزش می کنند، در شب قبل کمتر شام می خورند و در ساعت معینی به خواب می روند. با انجام این رویه، بدن به این روش عادت می کند که تاثیر به سزایی در از بین بردن استرس های روزمره و بهبود روابط اجتماعی خواهد داشت.

افرادی که ورزش می کنند این امر را تایید می کنند که ورزش صبحگاهی باعث  خواب راحت در شب می شود؛  با ورزش کردن و داشتن فعالیت فیزیکی در طی روز، شما کاملا سر حال شده و با انرژی روزتان را سپری می کنید. اما یکی از بهترین فواید ورزش خواب راحت در شب است، زیرا بدن هنگام خواب شروع به ریکاوری خود می کند و عضلات و ماهیچه هایی را که فعالیت داشته اند را در طول خواب شبانه ترمیم می کند.

با انجام ورزش روزانه خطر حملات قلبی-عروقی کاهش می یابد. افراد میانسالی که احتمال بروز مشکلات قلبی و مغزی در آن ها بالا می باشد باید هر روز ورزش کنند و بدن خود را به انجام این کار عادت دهند، زیرا با فعالیت فیزیکی موجب می شوند قلب سریعتر خون را به سر تا سر بدن پمپاژ کند و افزایش گردش خون بالا رفته، همچنین اکسیژن بیشتری به مغز می رسد. به همین دلیل افرادی که دائما ورزش می کنند از بدنی سالم برخوردارند.

رابطه معکوسی بین سطح آمادگی جسمانی و فشار خون بالا وجود دارد و با ورزش بیشتر میزان فشار خون در سطح نرمال قرار می گیرد. با تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است افرادی که از بیماری فشار خون بالا رنج می برند با انجام ورزش های مناسب می توانند باعث کاهش فشار خون شوند.

باید این را بدانید که فعالیت های فیزیکی مانع استرس و افسردگی می شود. با ورزش روزانه هورمون هایی در بدن ترشح می شود که با وجود آن ها افراد انرژی مثبتی می گیرند و روز خود را با شادی و نشاط سپری می کنند. افراد شاد و سالم همیشه زندگی موفقی دارند و تاثیرات این روحیه خوب را در زندگی خود نیز حس می کنند.

ورزش صبحگاهی نمی گذارد شما چاق شوید؛ کالری اضافی بدن یا همان چربی های انباشته شده با هیچ روشی جز انجام ورزش روزانه در کنار رژیم غذایی مناسب نابود نخواهند شد. خیلی از افراد اصلا هدفشان از ورزش کاهش اضافه وزن یا تناسب اندام است که با رسیدن به این هدف سلامتی خود را نیز به راحتی تضمین می کنند.

فراموش نکنید که یک بدن سالم از ذهنی آرام برخوردار است. با ورزش صبحگاهی ریه هایتان را تقویت می کنید و اکسیژن بیشتری به مغز و سایر اعضای بدن تان می رسانید. با عملکرد بهتر مغز نیز از بیماریهایی چون فراموشی یا آلزایمر و امثال آن بی شک در امان خواهید بود.

ورزش روزانه سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و بدن تان در مقابله با انواع بیماریها مقاوم می شود. در اصل بدنی قوی و تقویت شده خواهید داشت که همین امر یکی از عوامل طول عمر بالا می باشد و افرادی که سن بالایی دارند و ورزش را ترک نکرده اند اصولا بدنی سالم دارند. افراد ورزشکار نیز به دلیل فعالیت های فیزیکی روزانه از بدن سالمی برخوردارند.

درست است که مبحث ما در مورد ورزش صبحگاهی بود، اما انجام دادن ورزش هر زمان و هر موقع باعث سلامتی شما خواهد شد و فرقی ندارد که شما چه زمانی را به انجام آن اختصاص دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :