تاثیر اسکی فضایی بر ماهیچه همسترینگ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 شهریور 1395 در ساعت 13 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمان استفاده از دستگاه الپتیکال وضعیتی مشابه پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی پیش می آید به همین خاطر استفاده از این دستگاه تاثیر بسیاری در بهبود وضعیت قلبی-عروقی و افزایش میزان ضربان قلب دارد.این در صورتی ست که اسکی فضایی کمترین فشار را بر ماهیچه و زانوهای شما وارد می کند.از علل دیگری که الپتیکال را در مقایسه با سایر تجهیزات بدنسازی خاص میکند تاثیر زیاد آن بر ماهیچه های ران و همسترینگ می باشد که موجب تقویت آنها می شود.

افراد زیادی در سنین مختلف از کودک تا بزرگسال و پیر به دلیل عدم فعالیت و نشستن زیاد دارای ضعف در قسمت ماهیچه های همسترینگ هستند و پس از یک نشستن طولانی مدت و سپس بلند شدن در پشت پای خود دچار نوعی درد شده که مربوط به ضعف ماهیچه های همسترینگ می باشد.استفاده از دستگاه الپتیکال جهت جلوگیری از ایجاد این روند و همچنین درمان آن با استفاده از قوی کردن ماهیچه ها به افراد کمک میکند و گزینه مناسبی می باشد.

پیش از شروع استفاده ازالپتیکال دفترچه راهنمای دستگاه را به طور کامل مطالعه کنید تا از ویژگی ها و امکانات آن آگاه شوید در ابتدا کفش مناسبی برای انجام ورزش بپوشید.به صورت قائم بر روی دستگاه بایستید در این حالت باید سرتان به سمت جلو و شانه هایتان به سمت عقب باشد ماهیچه های شکم خود را منقبض (سفت) کرده و وزن بدن را به شکل مساوی بر همه قسمت های آن تقسیم کنید.

با استفاده از الپتیکال می توان ماهیچه ها را گرم و تقویت کرد.همچنین از آنجاییکه الپتیکال یک ورزش ایروبیک است تمرین با آن موجب افزایش ضربان قلب و دمای بدن می شود. این حرکت همچنین گردش خون را خصوصاً در ماهیچه های همسترینگ زیاد می کند .

برای کسانی که همسترینگ سفت و بی فعالیتی دارند با استفاده از 5 تا 7 دقیقه ورزش با الپتیکال در هر روز می توانند این ماهیچه خود را تقویت کنند.بعد از گرم شدن بدن با انجام حرکات معکوس بر روی الپتیکال و افزایش شیب دستگاه در این حالت فعالیت ماهیچه همسترینگ را بالا ببرید.در انتها به طور آهسته شدت کار با دستگاه را کم کنید تا فشاراز پشت پای شما برداشته شود و بدنتان سرد گردد.انجام این ورزش به همراه رعایت نکات ذکر شده بر روی ماهیچه های همسترینگ تاثیر مثبت زیادی دارد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :