تاثیرات مثبت دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 28 اسفند 1395 در ساعت 11 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بررسی های زیادی انجام شده مشخص می کند دویدن تاثیرات مثبت زیادی بر سلامتی بدن مخصوصا عملکرد قلبی و عروقی دارد.با رسیدن اکسیژن بیشتر به بافت های عضلانی، سوخت و ساز بدن نیز افزایش پیدا می کند و در نتیجه کاهش وزن و تناسب اندام نیز برای بدن زودتر اتفاق میفتد.ما اگر بتوانیم دویدن را جزو برنامه های روزانه خود قرار دهیم، قادر خواهیم بود به راحتی از فوائد آن در زندگی بهره مند شویم.

در هر سن و سالی که باشید و در شرایطی می توانید از دویدن به عنوان ورزشی مفید استفاده کنید. دویدن باعث می شود خون با سرعت بیشتری در بدن حرکت کند و در نتیجه سریعتر هم به مغز برسد.با رسیدن خون به مغز هورمون های طبیعی از مغز آزاد می شوند و جالب است بدانید 30 دقیقه راه رفتن بر روی تردمیل می تواند انسان را از افسردگی نجات دهد.یک ماه بتوانید ادامه دهید، خواهید دید که فرم بدن شما در حدود همین یک ماه نیز تغییر کرده و بهتر از قبل شده است.

زمانی که مدت کوتاهی را هر روز برای خود و سلامتی بدنتان وقت بگذارید، احساس بهتری نیز خواهید داشت و در نتیجه با دیدن نتایج خوب این فعالیت اعتماد به نفس شما نیز بیشتر خواهد شد.اگر به انجام دادن دویدن به صورت روزانه عادت کنید، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی خواهید دید نتایج خوبی برای بدن خود بدست آورده اید.

دویدن انرژی زیادی از بدن می گیرد و سبب می شود چربی بدن شما با سرعت بیشتری از بین برود. شرایط بد آب و هوایی و وجود آلودگی هوا سبب می شود افراد هر روز نتوانند هر روز خارج از خانه فعالیت کنند و ورزش انجام دهند.وجود تردمیل در هر خانه ضروری است و شما می توانید در بدترین شرایط آب و هوایی در خانه و در کنار خانواده و ضمن نظارت بر فرزندان، ورزش روزانه خود را انجام دهید و با سرعت بیشتری به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

افرادی که از بدن سالمی برخوردار باشند در زمان دویدن بر روی تردمیل به شدت عرق خواهند کرد و حتی این عرق کردن برای بدن مفید بوده و سبب می شود چربی و جوش ها از سطح پوست بروند.بعد از عرق کردن زمانی که پوست صورت خود را شست و شو می دهید، پوستتان براق تر از گذشته خواهد شد. دویدن به اندازه پاکسازی کامل، پوست را شاداب می کند و سبب زیاد شدن گردش خون در بدن می شود که برای بدن بسیار مفید است.جالب است بدانید دویدن بر روی تردمیل با شیب 1 یا 2 درصد عضلات کمر را تقویت می کند و سبب می شود شما راست قامت تر و بدون داشتن قوز و خمیدگی به نظر برسید.

به یاد داشته باشید زمانی که بر روی تردمیل راه می روید، سر خود را بالا نگه دارید و قوز نکنید تا به این فرم راه رفتن و دویدن عادت کنید و دیگر حالت خمیدگی نداشته باشید.با بالا رفتن آمادگی جسمانی خود می توانید تمرینات خود را با شدت بیشتری انجام دهید. دویدن بر روی تردمیل از ایمنی بیشتری برخوردار است و شما می توانید مدت زمان طولانی تری بر روی سطح نرم و انعطاف پذیری فعالیت کنید، بدون اینکه به مفاصل پاها و کمر شما فشاری وارد شود.

دویدن قلب را تقویت کرده و از به وجود آمدن حملات قلبی و سکته جلوگیری خواهد کرد و اگر نمی توانید با سرعت و حرفه ای بر روی تردمیل بدوید، آهسته دویدن را امتحان کنید، زیرا همین کار کمک می کند تا کلسترول بد خون شما پایین بیاید و به سلامتی شما کمک زیادی شود.انجام دادن روزانه ورزش به بدن کمک می کند که قوی تر شود و شما برای انجام کارهای روزانه خود توان بیشتری داشته باشید.با کمک راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل می توانید اختلالات خواب خود را کاهش دهید و با کمک انجام دادن فعالیت ورزشی روزانه تمرکز خود را بالا ببرید و در کارها و محاسبات خود کمتر اشتباه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :