با چنین اشتباهاتی وزن کم نکنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشتر افرادی که اضافه وزن دارند و برای از بین بردن آن راه حل های متفاوتی را امتحان می کنند و گاهی هم برای رسیدن به هدف خود دچار مشکلاتی می شوند. شاید گاهی شما به این موضوع برخورد کرده باشید که علی رغم اینکه تمام کارها را درست و اصولی انجام می دهید به نتایج دلخواهتان نمی رسید. در این مقاله سعی داریم اشتباهاتی که ممکن است شما انجام دهید و اصلا به چشم نیاید را با یکدیگر بررسی کنیم تا بتوانید مشکل اصلی عدم کاهش وزنتان را پیدا کنید و با رفع آن به اهداف مورد نظرتان برسید.

گلوتن را حذف کرده اید

قطع مصرف مواد غذایی حاوی گلوتن، مانند؛ پاستا، نان و ... اصلا برای رسیدن به تناسب اندام مناسب نیست و نتیجه خوبی نخواهد داشت. پزشکان می گویند زمانی که شما برای مدت طولانی رژیم بدون گلوتن بگیرید، در ابتدا شاهد کم کردن وزن خواهید بود ولی این انتخاب برای طولانی مدت اصلا درست نیست و شما را دچار کمبود ویتامین های B، امگا 3 و ... می شوید. مصرف کم و اصولی گلوتن برای بدن ضروری است و بدن شما راحت تر می تواند تلاش کند تا چربی ها را بسوزاند.

تمرینات کاردیو را مرتبا تکرار می کنید

برای اینکه بتوانید از تمرینات و فعالیت هایی که می کنید نتیجه خوبی بگیرید باید این را بدانید بیشتر از 2 هفته اگر تمرینی را تکرار کنید، نمی توانید نتایج دلخواهتان را بدست آورید. اگر در خانه ورزش می کنید و تردمیل دارید، بهترین کار این است که در مدت زمان های معینی شدت تمرینات را تغییر دهید و از برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل استفاده کنید.

بدن زود به رویه ای عادت می کند و برای رسیدن به لاغری و اهدافی که دارید بهترین کار آن است که شدت تمرینات و حتی مدت زمان آنها را تغییر دهید تا با افزایش ضربان قلبتان چربی سوزی بیشتری را مشاهده کنید.

همان طور که میدانید انسانها با بالا رفتن سن عضلات خود را از دست می دهند و سوخت و ساز آنها نیز کم می شود که باید در کنار استفاده از تمرینات هوازی مانند؛ تردمیل به عضله سازی نیز اهمیت بدهید و در کنار استفاده از تمرینات هوازی مانند؛ تردمیل یا دو چرخه سواری و ... عضلات را نیز تقویت کنید.

مواد غذایی کم چرب جایگزین شکر کرده اید

اینکه از مواد کم چرب و کم شیرین استفاده کنید، کاملا منطقی و درست است ولی این را به خاطر بسپارید که مواد چرب و شیرین کربوهیدارات بالایی دارند و ما را مدت زمان بیشتری سیر نگه میدارند به همین دلیل لذیذتر و دلچسب تر هستند. برای احساس سیری بیشتر، مصرف کربوهیدارت های مفید را فراموش نکنید تا مدت زمان بیشتری سیر بمانید و بتوانید به رژیم غذاییتان پایبند باشید.

مواد پر کالری مایع استفاده می کنید

نوشیدن اسموتی ها و نوشیدنی های رنگانگ شاید دلچسب و لذت بخش باشد، ولی این مواد کالری زیادی دارند در حالی که از فیبر و پروتئین کاملا خالی هستند. گاهی این مواد کالری مایع پر شکری هستند که بدتر ما را دچار گرسنگی شدیدی کرده و اشتهای ما برای خوردن غذا بیشتر خواهد شد و امکان شکستن رژیم را بیشتر می کنند.

در نظر گرفتن کالری مواد

حتما میدانید که برای کاهش وزن باید بدن را در شرایط کالری منفی قرار دهید تا بتواند کالری اضافی را بسوزاند. کالری کم لزوما در مواد غذایی سالم نیستند و مثلا اگر شما در طی روز آجیل یا پنیر طبیعی استفاده کنید با اینکه مواد سالمی مصرف کرده اید اما کالری زیادی به بدنتان رسانده اید و موجب چاقی خواهد شد. زیاد از حد هم کالری را از برنامه غذاییتان حذف نکنید، این کار باعث می شود بافت عضلانی خود را از دست بدهید و بدن بدفرمی پیدا کنید. پس به میزان کالری که دریافت می کنید دقت داشته باشید تا نه بیش از حد باشد و نه خیلی کم که به بدنتان آسیب برسانید.

مواد پروتئینی و فیبردار را حذف کرده اید

مصرف فیبر و پروتئین برای بدن ضروری است، زیرا این مواد باعث کاهش اشتها می شوند. فیبرها با ورود به بدن دیرتر از سایر مواد هضم می شوند و احساس سیری طولانی مدتی را به ما منتقل می کنند و با کمک آنها سیستم گوارش سالم تری خواهیم داشت.

عدم ثبت مواد غذایی که مصرف میکنید

برای سلامتی بدن لازم است که از تمام گروه های مواد مغذی کربوهیدارت، پروتئین، چربی ها و ... را استفاده کنید. برای اینکه بهتر و زودتر به نتایج دلخواه برسید بهتر هر چیزی که لازم است بخورید حتی تعداد، میزان و دفعات آن را یادداشت کنید تا تمام مواد غذایی مناسب را مصرف کنید و بدن دچار کمبودی نشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :