با دوچرخه ثابت چند کیلوگرم می توان وزن کم کرد؟

1 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دوچرخه ثابت دستگاه هوازی است که توسط آن می توان از 1 کیلوگرم تا بیش از 40 کیلوگرم وزن خود را کاهش داد؛ با این دستگاه می توان به اهداف ورزشی خود دست یافت؛ البته رعایت رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش به کاهش وزن کمک به سزایی می کند؛ در واقع کاهش وزن بیش از هر چیز به مهارت سوزاندن چربی توسط شما بستگی دارد و دوچرخه ثابت برای دسترسی سریع تر به هدف چربی سوزی دستگاه مناسبی می باشد؛ گرچه مقدار چربی سوزی و کاهش وزن علاوه بر مقدار تحرک بدن و تغذیه به برخی از خصوصیات های فیزولوژیکی فرد نیز بستگی دارد.

در صورتی که بتوانید فعالیت بدنی و تغذیه خود را طوری برنامه ریزی کنید که بیشتر از آن چه کالری به دست می آورید، کالری از دست بدهید و به اصطلاح کسر کالری در بدن شما رخ بدهد، وزن از دست خواهید داد. بدن برای تولید انرژی که در هنگام تمرینات ورزشی به مصرف می رساند به سوزاندن چربی های اضافه نیاز پیدا می کند؛ بنابراین در صورتی که تمایل به کاهش وزن دارید باید بدن خود را به حالت کسر کالری برسانید.

رکاب زدن با دوچرخه ثابت راهی برای ناپدید کردن چربی های اضافه بدن محسوب می شود. در صورتی که در روز فقط 3500 کالری با خوردن مواد غذایی مختلف به دست بیاورید و با فعالیت بدنی 500 کالری بسوزانید؛ پس از چند ماه ادامه دادن به همین روش، تغیرات چشمگیری در بدن خود مشاهده می کنید و خواهید دید که لباس بهتر بر روی تنتان می ایستد و در حال خوش اندام شدن هستید.

یک فرد 85 کیلوگرمی با یک ساعت ورزش بر روی دوچرخه ثابت می تواند حدود 500 کالری بسوزاند و همین فرد اگر سطح تمرین را افزایش بدهد و با قدرت بیشتری رکاب بزند می تواند تا دو برابر این مقدار هم کالری از دست بدهد و این عدد برای لاغری بسیار ایده آل می باشد. هر گاه کالری سوزانده شود، یعنی چربی های اضافه در حالت آب شدن هستند؛ ولی آمارها نشان داده افرادی که به رژیم غذایی خود هیچ اهمیتی نمی دهند به ندرت در برنامه کاهش وزن موفق می شوند.

برای رعایت رژیم غذایی لزومی ندارد به خودتان سختی زیادی بدهید و مدام گرسنگی بکشید؛ کافی است مواد غذایی اضافه و لازم را مانند نوشابه، آب میوه های غیر طبیعی، سس، شیرینیجات، شکلات و... را کاهش بدهید؛ میوه و سبزیجات تازه بیشتر میل کنید، شب ها زودتر و سبک تر شام بخورید و به اندازه کافی بخوابید و تحرک داشته باشید.با انجام این کارها در واقع سبک زندگی خود را تغییر داده اید و برای همیشه متناسب و سالم باقی خواهید ماند. در صورتی که یک دوچرخه ثابت خانگی در منزل داشته باشید و هر روز به مدت 30 دقیقه با این دستگاه به انجام تمرین بپردازید و هرگاه فرصتی پیش آمد پیاده روی کنید، از یک آدم کم تحرک به یک فرد فعال تبدیل می شوید.

چنین برنامه ای می تواند ظرف چند ماه اندام شما را تغییر بدهد. سرعت و زمان دو فاکتوری هستند که با افزایش آن ها می توان سطح تمرینات را بالا برد. برنامه ورزشی نباید همواره در یک سطح باقی بماند؛ زیرا بدن پس از مدتی به تمرینات تکراری عادت کرده و دیگر به آن ها پاسخ نخواهد داد.شما می بایست هر 4 الی 6 هفته یک بار برنامه ورزشی خود را عوض کنید و بر شدت تمرینات بیفزایید. یک خانم 30 ساله که تحرک کافی ندارد اگر در طول هفته 150 دقیقه با دوچرخه ثابت به تمرین بپردازد در واقع حدود 2000 کالری از دست داده است و اگر کمی مصرف کالری خود را نیز کمتر کند به راحتی وزن از دست خواهد داد.

همین طور که می بینید لاغری با دستگاه های هوازی کار سختی نیست. با دوچرخه ثابت می توان علاوه بر عضلات و ماهیچه های پا قسمت های دیگر را نیز درگیر کرد. این دستگاه می تواند عضلات جلوی بدن را نیز به کار بگیرد در صورتی که مقاومت رکاب زدن با دوچرخه ثابت را افزایش بدهیم عضلات پا فرم می گیرند و چربی ها تبدیل به عضله می شوند.

عضلات بافت بسیار مهمی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و سوخت و ساز را بالا می برند؛ در نتیجه بدن متناسب تر می شود. تمرین با دوچرخه ثابت اگر با شدت مناسب یا به صورت تناوبی انجام بشود ضربان قلب را بالا برده و باعث می شود اکسیژن بیشتری به بدن برسد. اکسیژن بیشتر کمک می کند حتی در هنگام استراحت کامل هم چربی سوزی ادامه داشته باشد.مقدار کالری سوزی به شدت تمرین بستگی دارد و شدت تمرین با آمادگی جسمانی بدن فرد رابطه دارد. هر چه بیشتر ورزش کنید، از آمادگی جسمانی بالاتری برخودار خواهید شد؛ در نتیجه تمرینات شدیدتری را می توانید انجام بدهید و متناسب تر می شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :