افزایش قدرت پاها با استفاده از اسکی فضایی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 آذر 1395 در ساعت 12 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمام کسانی که ورزش می کنند دارای پاهای قدرتمند هستند.خصوصاً افرادی که ورزش های مربوط به این قسمت را انجام می دهند.اما برخی از تمرینها سبب قوی تر شدن پاها می شود. برای اشخاصی که دارای پاهای ضعیفی هستند و در هنگام راه رفتن و یا بلند کردن اجسام دچار مشکلاتی از جمله پیچ خوردگی پا می شود یا زانوی آنها درد می گیرد.الپتیکال وسیله ایست که به حل این مشکل و تقویت عضلات پای شما کمک شایانی می کند.

به علاوه این وسیله به دلیل اینکه جزو تمرینات ورزشی کم برخورد است یعنی همواره پاهای شما بر روی پدال قرار دارد و از روی آن بلند نمی شود به مفاصل و زانوهای شما فشاری وارد نمی کند و استفاده از آن حتی برای افرادی که مشکلات زانو و مفاصل دارند نیز توصیه می شود.

کار کردن با الپتیکال بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد به همین خاطر استفاده از آن به تازه کاران توصیه می شود.افراد می توانند با استفاده از الپتیکال حتی قسمت فوقانی بدن خود را تمرین دهند و باعث چربی سوزی این نواحی شوند.کافی ست در زمان استفاده از الپتیکال دسته های متحرک آن را گرفته و قسمت بالایی بدن خود را نیز درگیر فعالیت کنید.

اگر در حدود 45 دقیقه با استفاده از الپتیکال فعالیت کنید 333 کالری از دست می دهید در واقع اسکی فضایی ورزشی ست که کالری سوزی آن با شنا برابری می کند و از این لحاظ ورزش سنگینی می باشد.

هر بار که با استفاده از اسکی فضایی تمرین می کنید قدرت بدنی شما بالا رفته و برای جلسه بعدی تمرین خود آماده تر می شوید.برای تقویت و شکل دهی به عضلات و ماهیچه های پایتان سعی کنید پس از چند جلسه و افزایش آمادگی بدنی مقاومت دستگاه را بالاتر ببرید تا تمرین شما سخت تر شود.

یک تمرین خوب و مفید با الپتیکال زمانی صورت گرفته است که در طول تمرین متوجه حرکت باسن تان شوید. بهتر است در مدت تمرین عضلات شکم خود را سفت کنید، سرتان را خم نکرده و به روبرو نگاه کنید.همچنین شانه هایتان را به سمت عقب بدهید این کارها سبب می شود تا هم عضلات شکمتان در فعالیت شرکت کند و هم در اثر فرم نادرست بدن به اندام های شما آسیب نرسد.

شما با استفاده از الپتیکال می توانید هم ورزشهای قدرتی انجام دهید و هم ورزشهای هوازی.انجام تمرینات ایروبیک با استفاده از الپتیکال عملکرد قلب و عروق شما را بهبود می بخشد.تمرین منظم و روزانه با اسکی فضایی علاوه بر اینکه کالری زیادی می سوزاند و سبب کاهش وزنتان می شود موجب خوش فرم شدن پاهای شما نیز می گردد.

اگر مایل هستید پاهای عضلانی و محکمی داشته باشید بهتر است تا از ترکیب تمرینات هوازی و قدرتی در کنار هم استفاده کنید ،شما با استفاده از دستگاه الپتیکال قادر به انجام این کار هستید.

در ابتدا با مقاومت کم دستگاه و سرعت بالا تمرین کنید تا یک تمرین هوازی انجام دهید، سپس مقاومت دستگاه را افزایش دهید. مقاومت دستگاه در الپتیکال همانند یک وزنه می باشد که هرچه آن را بالا تر ببرید گویی که وزنه سنگین تری به پاهای شما وصل است و در نتیجه تمرین شما به یک تمرین مقاومتی تبدیل می شود.

زمانی که با استفاده از ورزش هوازی تمرین می کنید و قصد چربی سوزی دارید نمی توانید تعیین کنید که چربی های کدام قسمت از بدن شما آب شود،ولی زمانی که ورزش قدرتی انجام می دهید میتوانید با انتخاب قسمتی از بدن خود که مایل به عضله سازی در آن هستید و تمرکز کردن بر روی آن با استفاده از تمرینات مربوط به آن ناحیه موفق به عضله سازی شوید.

برای مثال زمانی که بر روی اسکی فضایی فعالیت می کنید بیشتر از زمان پیاده روی بر ماهیچه های ران تاثیر گذاشته و عضله سازی می کنید.

همچنین این دستگاه قابلیت تنظیم مقاومت ،شیب و سرعت را نیز دارد که با تنظیم آنها می توان ماهیچه های مختلف را تمرین داد. استفاده از پدال معکوس الپتیکال ها می تواند تاثیر خوبی بر عضلات ران و سرینی شما بگذارد و آنها را تقویت نماید.

اسکی فضایی فواید زیاد دیگری نیز دارد که از جمله آن می توان به بهبود وضعیت عمومی بدن و افزایش آمادگی اندام ها اشاره کرد.این دستگاه شرایط یک تمرین قلبی عروقی را برای شما ایجاد می کند که با استفاده مداوم و با برنامه از آن عضلات قلب قوی شده و عملکرد آن بهبود می یابد.چون استفاده از این دستگاه ورزشی به نسبت دستگاههای دیگر ساده تر می باشد افراد معمولاً تمرین با آن را ادامه می دهند و به ورزش کردن پایبند می شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :