اشتباهاتی که روند لاغری با تردمیل را کاهش می دهد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 12 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از محبوب ترین و می توان گفت پر طرفدارترین دستگاه های ورزشی است که تاثیر بسیاری در لاغری دارد. همه افراد می توانند در باشگاه یا خانه به راحتی از تردمیل استفاده نمایند که البته باید قبل از کار با آن روش استفاده صحیح با دستگاه را به خوبی یاد بگیرند. اگر تصمیم دارید با راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل سریعا به لاغری و کاهش وزن دست یابید باید این را بدانید که رعایت نکردن یک سری نکات، شما را از رسیدن به هدف تان دور خواهد کرد، چه بسا اینکه خیلی دیرتر از آن چیزی که انتظار دارید به کاهش وزن خود برسید.

تردمیل علاوه براینکه باعث لاغری می شود، مزایای بسیاری دارد که در مقاله های دیگر راجب آن مفصل بحث خواهد شد، برای مثال: تردمیل به راحتی می تواند از ابتلای شما به بیماری هایی مانند: پوکی استخوان یا بیماری های قلبی-عروقی پیشگیری نماید. در هر صورت این دستگاه ورزشی هوازی فواید بسیاری دارد که پس از تداوم در استفاده از تردمیل، خود نتیجه مثبت آن را درخواهید یافت.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مدت هاست بر روی تردمیل می دوید و نتیجه نمی گیرید، شک نکنید یک جای کار می لنگد. وجود اشتباهات رایج در کار با تردمیل باعث این مشکل خواهد شد و شما با دانستن آن ها به راحتی می توانید این اشتباهات را از بین ببرید.

اولین نکته در تمرین با تردمیل این است که باید اصول دویدن یا راه رفتن بر روی دستگاه را به خوبی بیاموزید. پوشیدن کفش مناسب هنگام تمرین با تردمیل یکی از مهمترین نکاتی است که باید رعایت شود. پا اصلی ترین عضو بدن در زمان کار با تردمیل می باشد، به همین دلیل بهتر است کفش ورزشی مناسبی انتخاب کنید که در حین دویدن یا راه رفتن به پای شما فشار یا آسیبی وارد نکند و بتوانید به راحتی تمرینات تان را ادامه دهید. پوشیدن کفش مناسب موقع ورزش علاوه بر راحتی شما موجب کارآیی بیشتر و انجام تمرینات بیشتر خواهد شد. اگر پس از تمرین بر روی تردمیل از پا درد رنج می برید یا نمی توانید به درستی تمرین خود را بر روی دستگاه به اتمام برسانید، بی شک کفش تان مناسب ورزش نیست.

دومین نکته این است که هنگام دویدن بر روی تردمیل دائما سر را پایین انداخته و به پا هایتان نگاه می کنید. این کار علاوه بر اینکه موجب بروز گردن درد پس از تمرین خواهد شد، در حین تمرین نیز تعادل شما را بر هم می زند و امکان بروز آسیب های احتمالی را افزایش خواهد داد. پس سعی کنید تا جایی که می توانید زمان دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل سر را به خوبی بالا نگه داشته و از پایین انداختن آن و نگاه کردن به پاهایتان خود داری نمایید. بهترین کار در زمان تمرین بر روی تردمیل این است که به خوبی صاف ایستاده، سر را بالا نگه دارید تا به گردن نیز فشاری وارد نشود.

سومین نکته استفاده دائم از یک برنامه تمرینی بر روی تردمیل است. شاید شما با مدتی کار کردن بر روی دستگاه، به انجام یک برنامه تمرینی عادت کرده باشید اما بهتر است این را بدانید که بدن پس از مدتی به برنامه تکراری نیز عادت خواهد کرد و چربی سوزی کمتر و کمتر می شود. اگر واقعا تصمیم به کاهش وزن دارید باید در انجام تمرینات با تردمیل تنوع ایجاد کنید و از برنامه های متنوعی که در حافظه تردمیل تعبیه شده است نهایت استفاده را ببرید. این که هر روز بخواهید فقط 1 ساعت مثل همیشه بر روی تردمیل بدوید مطمئنا پس از مدتی به آن نتیجه مطلوب نخواهید رسید. اصلا دلیل وجود برنامه های تمرینی پیش فرض در حافظه تردمیل ها این است که کاربر بتواند در تمرینات تنوع ایجاد کند و مانند یک مربی به صورت اصولی ورزش خود را هدایت نماید.

چهارمین نکته برداشتن گام هایی بلند در زمان تمرین است. این که شما بدانید باید چگونه بر روی تردمیل گام بردارید نکته مهمی است. برداشتن قدم های بلند در زمان تمرین انرژی بیشتری از شما می گیرید و علاوه بر این امکان دارد باعث زمین خوردن شما شود. بهترین روش راه رفتن بر روی تردمیل این است که شما گام هایی کوتاه و سریع بردارید. همچنین هنگام قدم برداشتن نباید کاملا کف پا را بر روی صفحه قرار دهید، زیرا به عضله ها فشار می آورد و موجب می شود تسمه شما را به طور ناگهانی به عقب بکشاند. سعی کنید به صورت کاملا طبیعی پای خود را بر روی صفحه قرار دهید و بیشتر بر روی پنجه و میانه پا در زمان دویدن متمرکز شوید تا از آسیب به پاها و عضلات ساق پا جلوگیری شود.

پنجمین نکته این است که تعادل خود را با دسته های تردمیل کنترل می کنید. این کار موجب می شود نه تنها به درستی تمرین دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل را نیاموزید، بلکه با تکیه به دسته های تردمیل باعث خمودگی بدن خود حین تمرین شوید که این کار بیش از پیش به عضلات شانه و دستها فشار خواهد آورد. شما باید یاد بگیرید بدون گرفتن دسته ها بتوانید بر روی تردمیل راه بروید و تعادل تان را حفظ کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید به این روش عادت کرده و امکان دارد با برداشتن دست ها از روی دسته تردمیل تعادل تان را از دست بدهید و آسیب ببینید.

ششمین نکته افراط بیش از حد در انجام ورزش است، در هر کاری افراط باعث بر هم خوردن تعادل و روند کار خواهد شد و ورزش نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. وقتی شما بیش از توان تان به بدن برای انجام ورزش فشار بیاورید، علاوه بر این که زودتر به نتیجه مطلوب نخواهید رسید، بلکه باعث دلزدگی از ورزش و نیز بروز آسیب های ورزشی خواهید شد. با فشار بیش از حد به بدن، انرژی مورد نیاز برای ادامه تمرینات از بین می رود و باید به یاد داشته باشید که بدن شما احتیاج به ریکاوری و تقویت دارد تا بتواند به درستی عکس العمل برای رسیدن به هدف تان را نشان دهد.

فشار بیش از حد در ورزش موجب دلزدگی شما از ورزش می شود و شما باید طوری تمرین کنید که از خستگی دائم بدن و دلزدگی از تمرین جلوگیری نمایید. بهترین روش این است که برنامه ریزی دقیقی را انتخاب کرده و بر طبق آن تمرینات خود را انجام دهید و پس از مدتی مجددا برنامه را تغییر دهید تا به نتیجه مطلوب دست یابید.

نکته های گفته شده در مقاله می توانند به تنهایی خود مانع از رسیدن به لاغری شوند. سعی کنید هنگام ورزش و تمرین بر روی تردمیل از اصول و قواعد تمرین با دستگاه پیروی نمایید تا نتیجه هرچه بهتر را از تمرینات خود بدست آورید. تردمیل دستگاه ورزشی هوازی است که اگر در انجام ورزش با آن به طور صحیح و اصولی تمرین کنیدو تداوم داشته باشید بی شک به سرعت لاغر شده و به تناسب اندام خواهید رسید، فقط کافی است اراده مورد نیاز و روش کار درست با دستگاه را رعایت نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :