اسکی فضایی یک شروع خوب ورزشی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 24 شهریور 1395 در ساعت 9 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

افرادی هستند که برای انجام ورزش به باشگاه بدنسازی می روند و دستگاههای ورزشی زیادی در اختیار دارند. برای این اشخاص انتخاب الپتیکال جهت شروع ورزش گزینه مناسبی است.به این ترتیب بدن آنها برای انجام تمرینات سنگین تر آماده میشود. این انتخاب در مقایسه با سایر دستگاهها فشار کمتری به بدن وارد کرده و آمادگی بدن را بالا می برد.

بیشتر دستگاههای فیتنس بر روی صفحه خود دکمه های زیادی دارند و برنامه های آنها به اندازه ای مختلف و پیچیده است که استفاده از آن برای افراد تازه کار گیج کننده و مشکل است.

اما استفاده از اسکی فضایی به نسبت سایر تجهیزات ورزشی پیچیدگی کمتری دارد و راحت تر می باشد.این دستگاه یک شروع خوب و ساده برای افراد تازه کار است.

همه، حتی ورزشکاران حرفه ای نیز باید پیش از انجام یک ورزش سنگین با استفاده از حرکات سبک تر به گرم کردن بدن خود بپردازند و از این طریق احتمال اسپاسم و گرفتگی عضلات و آسیب دیدن اندامها را کاهش دهند. استفاده آهسته و با شدت کم از الپتیکال به مدت 10 دقیقه می تواند روشی مناسب برای گرم کردن بدن و آمادگی اندامها برای شروع تمرینی دیگر باشد.

فعالیت ورزشی مفید فعالیتی ست که براساس یک برنامه خاص و مناسب با فیزیک بدن فرد بوده و همیشگی باشد. بهتر است در آغاز کار با اسکی فضایی از زمانهای کوتاهتری برای تمرینات خود استفاده کنید تا بدن شما به آهستگی با شرایط تمرین خو بگیرد.تنظیم شدت پایین دستگاه در آغاز کار با الپتیکال برای دستیابی به آمادگی کامل جسمی ضروری ست.پس از کسب آمادگی کافی، می توانید مقاومت دستگاه را بالا ببرید و در شرایط سخت تر تمرین کنید و یا از پدال معکوس دستگاه استفاده کنید تا ماهیچه ی پشت پای شما نیز درگیر فعالیت شوند. استفاده از دستگیره متحرک الپتیکال به فعالیت اندام های بالا تنه نظیر دستها، بازوان، کتف و سینه کمک میکند.

در شروع فعالیت اگر هدف بزرگی مانند تناسب اندام را برای تمرینات خود در نظر بگیرید و طبق آن به انجام فعالیت سنگین بپردازید ممکن است خیلی زود از ادامه تمرینات خسته و ناامید شوید. پس تعیین اهداف کوچک و قابل دسترس مطابق با شرایط بدنی شما ورزش را برایتان لذت بخش تر می کند.برای ایجاد علاقه و انگیزه بیشتر به انجام فعالیت می توانید در حین تمرین به یک موزیک شاد گوش کنید.

اگر زمان استفاده از الپتیکال مقاومت دستگاه را افزایش داده و یا شیب آن را بالا ببرید به این ترتیب با استقامتی کردن تمرین خود می توانید به تناسب اندام و عضله سازی دست یابید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :