اسکی فضایی چه کارهایی برای بدن انجام می دهد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 14 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکی فضایی یکی از محبوب ترین دستگاه های هوازی است که هم در منزل و هم باشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.تمرین با این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه های هوازی بسیار راحت و روان انجام می شود و منافع زیادی برای بدن به همراه دارد.به طور کلی ورزش هوازی ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث می شود اکسیژن بیشتری وارد بدن بشود؛ بدین ترتیب هم وضعیت قلبی-عروقی بهبود می یابد و هم سوخت و ساز افزایش پیدا می کند.

قلب انسان مانند سایر عضلات با انجام تمرینات ورزشی تقویت می شود؛ در نتیجه از بیماری های همچون سکته قلبی پیشگیری خواهد شد؛ یک فرد معمولی می بایست در هفته 3 الی5 جلسه و در هر جلسه بیش از 30 دقیقه به تمرینات هوازی بپردازد تا از این گونه تمرینات نتایج مطلوبی به دست بیاورد.

اسکی فضایی های مدرن امروزی اغلب در حافظه خود تمرینات متنوعی در سطوح مختلف ذخیره دارند که ورزشکار با توجه به آمادگی جسمانی خود می تواند یک برنامه مناسب را انتخاب کند و بر اساس آن تمرین انجام بدهد.الپتیکال عضلات اصلی بدن مانند ماهیچه چهارسر ران، ماهیچه های سرینی، همسترینگ، ماهیچه های دوقلو پشت ساق پا و ... را به کار می گیرد.

در صورتی که اسکی فضایی شیب و مقاومت مناسبی داشته باشد، می تواند بر روی این عضلات متمرکز بشود، هرگاه زاویه پدال ها را افزایش بدهید عضلات بیشتری درگیر می شوند. اغلب اسکی فضایی ها دسته های متحرکی دارند که با گرفتن آن ها دست ها هماهنگ با حرکت پاها به جلو و عقب می روند؛ در نتیجه بالاتنه نیز در تمرین شرکت می کند؛ در این شرایط بازوها، کتف ها و دست ها نیز درگیر می شوند و بدن کالری بیشتری می سوازند.

گاهی بر روی الپتیکال به صورت معکوس پدال بزنید تا عضلات پشتی نیز تقویت بشوند. در صورتی که در حین انجام تمرین با اسکی فضایی به موسیقی پرضرب گوش بدهید و حرکات خود را با ریتم موزیک هماهنگ کنید، می توانید از مزایای ورزش ایروبیک بهرمند بشوید.انجام تمرین به صورت روزانه و منظم با این دستگاه موجب می شود تحمل و قدرت ماهیچه ها افزایش پیدا کند. این ورزش کمک می کند مواد معدنی استخوان ها بازسازی بشوند؛ همچنین این تمرینات سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مانع بیماری های ناشی از چاقی می شوند.

درست است تمرین با الپتیکال بسیار ساده و دلپذیر است؛ اما باید میان تمرینات خود یک روز فاصله بیندازید تا بدن برای ریکاوری فرصت کافی داشته باشد.افراط در ورزش هم دستگاه را از بین می برد و هم باعث می شود بدن آسیب ببیند. در صورتی که در سطح بالاتری از توانایی خود تمرین انجام بدهید، موجب کج خلقی و بی خوابی می شود؛ ضمن این که بسیاری از اثرات مثبت ورزش خنثی خواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :