اسکی فضایی و تعدادی حرکت جدید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 شهریور 1395 در ساعت 13 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

الپتیکال یکی از دستگاههای رایج و پرطرفدار در میان تجهیزات بدنسازی می باشد، که استفاده از آن فواید بسیاری دارد و از جمله آن کاهش وزن و ایجاد تناسب اندام و همچنین بالا رفتن تعداد ضربان قلب است.در این قسمت چند حرکت جدید ورزشی با استفاده از اسکی فضایی را برای شما شرح می دهیم تا با اجرای آنها برنامه تمرینی متفاوتی را تجربه کنید.

پرس فشاری اسکی فضایی به صورت تک دست

برای انجام این تمرین که موجب درگیری در عضلات پشت بازو و سینه میشود در ابتدا باید یکی از دستهای خود را بر روی دستگیره ثابت دستگاه قرار داده و دست دیگرتان را روی دستگیره متحرک و با قدرت زیاد آن را به سمت جلو حل داده و با قدرت کم به عقب بکشید. پس از 10 دقیقه تمرین به این شیوه جای دستهای خود را تغییر داده و با دست دیگر هم به مدت 10 دقیقه تمرین کنید.

این تمرین را با استفاده از مقاومت های مختلف دستگاه انجام دهید و از این طریق قدرت بدنی خود را بالا ببرید.

ردیف کردن و کشیدن تک دست

این تمرین برخلاف حرکت قبل است و در آن عضلات کمر و جلو بازو درگیر فعالیت می شوند. بر روی وضعیت متعادلی از دستگاه شروع به حرکت کنید یکی از دستهایتان را روی دستگیره ثابت گذاشته و با دست دیگر دستگیره متحرک را بگیرید.دستگیره متحرک را باقدرت زیاد به عقب بکشید و در هنگام جلو آمدن به آن فشاری وارد نکنید برای بالا بردن قدرت بدنی خود دستگاه را در مقاومت های مختلف تنظیم و با استفاده از آنها تمرین کنید.این فعالیت را نیز با استفاده از هر دو دست تکرار کنید.

حرکت اسکوآت ثابت

فعالیت زیر از تمرینات موثر برای تبدیل یک تمرین هوازی به ورزشی قدرتی ست و بر روی عضلات چهارسر و پشت ران تاثیر زیادی دارد.

دستگاه را در مقاومت دلخواه خود تنظیم کنید. دو دستتان را به شکل کشیده بر روی دسته های ثابت اسکی فضایی قرار دهید و مستقیم به سمت جلو نگاه کنید.زمانی که با پاهای خود شروع به پدال زدن می کنید بدنتان به سمت عقب رفته و به شکل اسکوات در می آید این حرکت را بدون مکث و در حالت اسکوآت انجام داده و پس از گذشت ده ثانیه می توانید از حالت اسکوآت خارج شده استراحت کرده و دوباره به همین طریق تمرین را انجام دهید در هر سری این حرکت را 10 تا 15 مرتبه انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :